В Смарт Холдингу Новинського заявили, що держава зриває підготовку до приватизації Харківобленерго

30 квітня 2021, 18:06

У компанії Smart Holding звинувачують Фонд держмайна України в зриві підготовки до приватизації Харківобленерго.

В Smart Holding олігарха Вадима Новинського, яка є міноритарним акціонером АТ Харківобленерго і ПрАТ Харківенергозбут заявили про зрив підготовки до приватизації енергокомпаній.

Відео дня

Про це йдеться в заяві компанії.

У компанії заявили, що на зборах акціонерів в обох енергокомпаніях Smart Holding голосував проти затвердження річних звітів товариств за 2019-2020 роки. Також компанія Новинського голосувала за визнання роботи виконавчих органів обох товариств за вказаний період незадовільною.

За підсумками цих зборів, не були сформовані наглядові ради ні в одному з товариств. В Smart Holding заявили, що це сталося в результаті «осмислених і цілеспрямованих» дій Фонду держмайна. Зокрема в компанії заявили, що ФДМУ не подав кандидатури для обрання в члени наглядових рад зазначених акціонерних товариств, які мають «особливо важливе значення для економіки України».

В Smart Holding вважають, що така ситуація склалася в результаті «тісної взаємодії» чиновників ФДМУ з нинішнім менеджментом енергокомпаній.

Також в компанії Новинського додали, що назви компаній останнім часом фігурують в ряді кримінальних проваджень, пов'язаних з корупцією і значними розкраданнями.

Як зазначив директор з безпеки Smart Holding Іван Герасимович і кандидат наглядової ради Харківобленерго і Харківенергозбут, він очікував формування наглядової ради, так як це «Припинило б корупційні схеми, що ведуть до фактичного розграбування і банкрутства важливих для економіки держави підприємств».

Нагадаємо, що в лютому цього року кіпрська Smart Holding Ltd Вадима Новинського придбала частку в 29% в Харківобленерго і Харьковенергосбите.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X