У компанії Ярославського підтвердили намір купити ОПЗ

15 листопада 2016, 16:15
Група DCH підтвердила, що в плани Олександра Ярославського входить купівля Одеського припортового заводу (ОПЗ)

Про це повідомили в прес-службі групи, передає Інтерфакс-Україна.

"Згідно з встановленою процедурою ми повідомили емітента про наш намір придбати цей актив шляхом подачі оголошення у Відомостях НКЦПФР. Компанія Glenshee Holdings Ltd є однією з юридичних осіб DCH. В даний час ми знаходимося на етапі оцінки економічних і правових особливостей можливої угоди з придбання ОПЗ", – зазначили в DCH.

Відео дня

Згідно з повідомленням в бюлетені Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, опублікованому 14 листопада, Glenshee Holdings має намір придбати 99,567% статутного капіталу ОПЗ, запропонованих до продажу Фондом держмайна України.

Glenshee Holdings Ltd в системі розкриття інформації НКЦБФР станом на перший квартал 2011 року була зазначена як власник 92,9243% акцій ЗАТ Українська металургійна компанія, якій належало 18,5834% акцій Укрсиббанку (Харків). У свою чергу, Нацбанк на початок липня 2010 року вказував опосередкованим власником цього пакета як Glenshee Holdings Ltd, так і засновника цього банку Олександра Ярославського, який свого часу продав контроль у банку французького BNP Paribas.

На ОПЗ також претендує ПРАТ Укрнафтобуриння, в якій станом на серпень 2016 року мали інтерес бізнесмен Ігор Коломойський і народний депутат Віталій Хомутинник.

Знаходиться в держвласності ОПЗ випускає хімічну продукцію, займається перевалкою аміаку на морський транспорт. В Україні це єдиний портове об'єкт, здатний здійснювати перевалювання аміаку, з щорічними потужностями 4 млн тонн; також потужності для перевалки карбаміду – 3,6 млн тонн і метанолу – 1 млн тонн. Підприємство в 2015 році отримало чистий прибуток 211 млн грн проти чистого збитку 270 млн грн роком раніше, чистий дохід зріс в 2,1 рази – до 11,195 млрд грн.

Початкова ціна продажу ОПЗ на призначеному на грудень цього року конкурсі становить 5,16 млрд грн, крок торгів – 150 млн грн.

Раніше повідомлялося, що Фонд державного майна (ФДМ) повідомив про високий інтерес інвесторів до приватизації гідроелектростанцій на Південному Бузі та наявності потенційних покупців Українського банку реконструкції і розвитку (УБРР) та Одеського припортового заводу (ОПЗ).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X