У Коломойського заявили про недостовірність інформації про збитки Приватбанку

7 березня 2018, 08:50

Адвокати українського бізнесмена Ігоря Коломойського спростували інформацію про збитки Приватбанку, яку у січні 2018 року оприлюднив Національний банк України (НБУ), посилаючись на результати розслідування компанії Kroll.

Про це повідомляється у заяві адвоката Коломойського Ігоря Барсученка, передає Укрінформ.

Захист бізнесмена вважає результати розслідування компанії Kroll щодо Приватбанку презентацією. Також в Коломойського заявили, що за результати "незалежного розслідування" ніхто не взяв на себе відповідальність, а оприлюднений документ не містить підпису якоїсь особи - ні представників Kroll, ні посадових осіб НБУ.

Відео дня

"Таким чином, не існує "незалежного розслідування компанії Kroll ", а висновки, оприлюднені Національним банком України свідомо недостовірна інформація, що порочить честь, гідність та ділову репутацію Коломойського, в зв'язку з чим їм вживаються заходи щодо судового захисту", - наголошується в заяві.


18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

За даними НБУ, на 1 квітня 2017 року за розміром активів банк посідав 1-е місце (237,3 млрд грн) серед діючих банків.

Нагадаємо, що Приватбанку до націоналізації завдали збитків щонайменше на $5,5 млрд через схеми відмивання коштів.


Нагадаємо, що згідно зі звітом детективів компанії Kroll, в період за 10 років перед націоналізацією Приватбанку завдано збиток у $5,5 млрд за допомогою тіньових схем відмивання коштів в інтересах колишніх бенефіціарів банку.

Центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем і виведенням коштів банку була тіньова банківська структура всередині Приватбанку, до якої були залучені сотні працівників банку. Вона створювала видимість звичайного клієнтського банку.

Зазначимо, що НБУ найняв детективне агентство Kroll (Великобританія) та консалтера AlixPartners для проведення forensic audit в ПриватБанку, який має визначити масштаб можливих зловживань.

Генеральна прокуратура підозрює колишнє керівництво Приватбанку в розтраті коштів на користь пов'язаних з колишніми акціонерами компаній. ГПУ з 16 березня 2017 року проводить розслідування відносно колишніх посадових осіб Приватбанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах.

Показати ще новини
Радіо NV
X