У Коломойського придумали, як і далі заробляти на закупівлі нафти Укрнафти

3 листопада 2017, 17:19
Підконтрольна олігарху Ігорю Коломойському компанія Укртатнафта пригрозила згорнути закупівлі нафти, виробленої напівдержавною компанією Укрнафта, через економічну недоцільність цих угод

Про це йдеться в листі глави Укртатнафти Павла Овчаренка на керуючого Укрнафтою Марка Роллінса, пише Економічна правда.

Причиною для відповідних намірів є незадоволення Укртатнафти постановою Кабміну №570, яким регламентовані правила проведення аукціонів з продажу вітчизняної нафти.

Відео дня

При значних обсягах митного оформлення імпортної нафти стартова ціна української на аукціоні визначається на підставі довідки ДФС про митну вартість імпортованої нафти, - йдеться в постанові.

Це правило існує з моменту прийняття постанови - 16 жовтень 2014 г. - але фактично воно почало працювати тільки пару місяців назад, коли Укртатнафта збільшила закупівлі Azeri Light до 110-120 тис т/міс.

Використання цієї норми призвело до того, що на останньому аукціоні стартова ціна української нафти склала 14641 грн/т на родовищі, що відповідає $62,5/барель. У той же час котирування нафти Brent знаходилися в межах $56-58/барель.

Відповідно, Укртатнафта вважає економічно недоцільним купувати українську нафту, яку прирівняли за ціною до преміального сорту Azeri Light, - йдеться в листі Овчаренко.

Там же вказується, що в існуючих умовах Укртатнафті невигідні закупівлі української нафти, через що вона думає переключитися на переробку азербайджанської сировини.

Як пише видання, "звернення Овчаренко на Роллінса - формальність", так як обидва очолюють підприємства, координовані єдиним центром - групою Приват.

"Основна мета листа глави Укртатнафти - створити для керуючого Укрнафтою привід, спираючись на який той зміг би підняти питання перед урядом про необхідність перегляду правил ціноутворення на українську нафту.

Цією опцією Роллінс скористався на другий день після звернення до нього. Вже 2 листопада за його підписом на ім'я першого віце-прем'єра Степана Кубіва було направлено прохання про внесення змін до чинного законодавства ", - пише ЕП.


НАК Нафтогаз України належить 43,05% акцій Укртатнафти, ще по 28% контролюють структури групи Приват і бізнесмена Олександра Ярославського.

Як відомо, Укртатнафта є спірним активом для України і Татарстану. Укртатнафта створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій Укртатнафти належало структурам, близьким до Татнефть, міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо Татнафти. Однак в результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до Ігоря Коломойського і Олександру Ярославському.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Укртатнафта експлуатує Кременчуцький НПЗ, менеджмент якого з жовтня 2007 року контролюють колишні акціонери Приватбанку.

Показати ще новини
Радіо NV
X