У КМДА розповіли, що буде з тарифами після відмови від Київенерго

2 травня 2018, 10:40

Організаційні процеси завершення договору з компанією Київенерго не приведуть до підвищення тарифів на опалення і гарячу воду для киян.

Про це заявив заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Петро Пантелєєв в ефірі телеканалу 112 Україна, передає прес-служба Київміськадміністрації.

За його словами, одним із стратегічних завдань влади Києва в найближчі 5-10 років є модернізація системи теплопостачання міста, що дозволить знизити неефективні теплові втрати, що впливають на тариф.

Відео дня

"Тарифи на тепло – це структурована річ. "Левову" частку тарифу на тепло становить вартість природного газу. Тому тариф на теплову енергію залежатиме від того, як змінюватиметься ціна на газ. Якщо ціна на газ не змінюватиметься, то тарифи на тепло також залишаться незмінними", - зазначив Пантелєєв.

Він уточнив, що для повноцінної модернізації теплового господарства столиці необхідні колосальні кошти, адже переважна більшість мереж зношені, об’єкти теплогенерації збудовані десятки років тому.

"Ми сьогодні маємо джерела теплопостачання, що створювалися 50-60 років тому. Необхідно за короткий термін, це 5-10 років, а для такого глобального завдання – це достатньо короткий термін, щоб модернізувати систему теплоенергетики і знизити неефективні втрати у теплових мережах, які впливають на тариф. Така програма розроблена, ми залучаємо до цієї роботи міжнародних фахівців, маємо домовленості про допомогу міжурядових інституцій", - сказав заступник голови КМДА.

Представник міської влади зазначив, що самостійно ні міському, ні державному бюджетам не осилити такі фінансові навантаження, адже йдеться про мільярди гривень.

"Необхідне гібридне фінансування. Будемо акумулювати і кошти міста, але орієнтуватися і на залучення коштів під окупні проекти", - зазначив Пантелєєв.


Київенерго займається виробництвом теплової та електричної енергії, постачанням теплової енергії, гарячим водопостачанням та централізованим опаленням. Найбільшими власниками голосуючих акцій Київенерго є підконтрольні СКМ Ріната Ахметова компанії: DTEK Holdings Limited - 25%, DTEK Energy BV - 29%, Ornex Limited - 21% і ДТЕК Енерго - 18%.


Нагадаємо, що Київська міська держадміністрація та Київенерго підписали Угоду про реалізацію проекту управління та реформування енергетичного комплексу Києва 27 вересня 2001 року з терміном дії до 31 грудня 2017 року. Договір передбачав передачу в управління Київенерго комунальних теплових мереж, ТЕЦ, сміттєспалювального заводу Енергія.

У листопаді 2016 року мер Києва, голова Київміськадміністрації Віталій Кличко заявив, що адміністрація не має наміру продовжувати договір з Київенерго на управління тепловими мережами міста.

У березні 2017 року у КМДА заявили, що угода між київською владою і Київенерго завершується, її можуть продовжити до кінця наступного опалювального сезону, але далі будуть шукати нових партнерів.

А вже в червні 2017 року Київська міська рада продовжила договір з Київенерго на управління тепловими мережами міста до 27 квітня 2018 року. У квітні 2018-го Київ продовжив договір з Київенерго ще до 31 липня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X