У Києві змінили правила вивезення сміття – інфографіка

7 серпня 2018, 16:49

Вивезення сміття у Києві стало окремою послугою, вартість якої тепер залежить від кількості осіб у квартирі. Уже в серпні кияни отримають платіжки, де послуга на вивезення побутових відходів відображається окремо, а не у складі послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Нарахування за послуги вказані в окремому блоці платіжки.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Таким чином кияни бачитимуть, скільки платять за вивезення сміття із дворів, і матимуть більш справедливу методику нарахування – не за площу квартири, а на кожну особу, що проживає.

Відео дня

Як зазначив Пантелеєв, методика нарахування послуги сміття для споживачів була змінена. Якщо раніше вартість вивезення сміття у будинку розраховувалася, виходячи з кількості квадратних метрів, то зараз – із кількості зареєстрованих людей: сміття виробляють люди, а не квадратні метри.

Нарахування вартості вивезення сміття тепер здійснюватиметься не на квадратні метри, а з урахуванням кількості людей, що проживають, тобто зареєстровані у кожній квартирі», – пояснив заступник голови КМДА.

Він також детально розповів про нову методику, за якою здійснюється розрахунок.

"Середня річна норма на особу, яка визначається відповідно до законодавства, множиться на тариф підприємства-перевізника та ділиться на 12 місяців. Середній тариф для будинків, де здійснює вивезення сміття міське комунальне підприємство Київкомунсервіс, становить 20-25 грн на особу. При розрахунку вартості враховується наявність сміттєпроводів, тип житлової будівлі тощо. Норма для будинків зі сміттєпроводами становить на рік 1,93 куб. м/особу, без сміттєпроводів – 2,15 куб. м/особу, для гуртожитків – 1,39 куб. м/особу", – зазначив Петро Пантелеєв.

На його думку, у місті може виникнути проблема, коли не всі реєструються: офіційно вказано, що проживає одна чи дві особи, а фактично – набагато більше. Це може призвести до перенакопичення сміття.

"Нова методика покликана зробити так, аби нарахування за кількістю людей була справедлива для кожного будинку і кожної будинкової громади. На сьогодні Мінрегіон формує проект нормативних документів, відповідно до якого процес нарахування сплати за послугу міститиме фактичну кількість осіб, що проживають. І ми розпочинаємо працювати у цьому напрямку вже зараз. Тому, якщо з певних причин ви не встигли чи не мали змоги привести кількість зареєстрованих осіб до фактичної, закликаємо це зробити до 1 вересня. Також для коректного нарахування на фактичну кількість осіб, що проживають у квартирі, ви можете звернутися із відповідною заявою до Центру комунального сервісу", – зазначив представник КМДА.

Нагадаємо, у Києві вивезення сміття здійснює комунальне підприємство Київкомунсервіс.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X