У Києві відмовилися рахувати оплату опалення за середніми показниками будинків з лічильниками

11 грудня 2017, 11:00
У Київській міській державній адміністрації (КМДА) заявили про неможливість нарахування плати за послугу централізованого опалення в будинках без приладів обліку теплової енергії за середніми показниками споживання теплової енергії в будинках, обладнаних лічильниками тепла, за листопад

Про це заявив заступник голови Київміськадміністрації Петро Пантелєєв, передають Українські новини.

"Поки ми не можемо нарахувати плату за опалення для будинків без лічильників за середніми показниками", - сказав він.

Відео дня

При цьому Пантелєєв додав, що система має запрацювати найближчим часом.

Так, для будинків без лічильників плата буде нараховуватися за формулою: тариф помножений на площу квартири і помножений на коефіцієнт. Таких будинків у Києві менш ніж 7%.

Наразі будинковими приладами обліку теплоенергії обладнано понад 93% комунальних будинків Києва.

При цьому раніше Пантелєєв заявляв, що платіжні доручення за спожите в листопаді тепло для киян, які проживають в будинках без лічильників, будуть розраховані за новою методикою на основі фактичних показань спожитої теплової енергії в будинках, де прилади обліку встановлені.

Нагадаємо, що в 2016 році Кабінет Міністрів зобов'язав підприємства теплокомуненерго нараховувати плату за опалення для споживачів в будинках без лічильників тепла, виходячи із середніх показників споживання теплової енергії в будинках, обладнаних лічильниками тепла за умови обладнання не менш ніж 50% будинків.

У серпні 2017 року Україна набув чинності закон про комерційний облік послуг з постачання теплової енергії та водопостачання, яким передбачається зобов'язання операторів зовнішніх інженерних мереж (тепломережі, водоканали) обладнати 100% житлових будинків побудинковими вузлами обліку (теплової енергії, води).

Раніше повідомлялося, що рахунки за опалення 600 київських будинків не враховують показання лічильників.

Показати ще новини
Радіо НВ
X