У Києві відбудеться Український газовий інвестиційний форум ’16 з фокусом на нові можливості ринку

14 березня 2016, 16:20
199
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
23 березня 2016 року в готелі «InterContinental Kyiv», м. Київ відбудеться Український газовий інвестиційний форум ’16 під патронатом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

Організатор Форуму – компанія A7 CONFERENCES, Cпіворганізатор – Dentons, Стратегічний партнер – Асоціація газовидобувних компаній України. Це перший міжнародний газовий форум з акцентом на інвестиційні можливості українського газового ринку. Мета Форуму – створити професійну комунікаційну платформу для відкритого публічного обговорення між представниками державних і міжнародних організацій, а також українських компаній, з метою вийти на новий рівень розвитку газового ринку України.

У Форумі візьмуть участь Володимир Демчишин, Міністр енергетики та вугільної промисловості України, Ганна Вронська, в.о. Міністра екології та природних ресурсів України, Юлія Ковалів, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Іван Плачков, Президент Асоціації газовидобувних компаній України, Міністр енергетики та вугільної промисловості України (2005-2006), Ольга Бєлькова, Заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки ВРУ, Олег Прохоренко, Голова правління ПАТ «Укргазвидобування», Юрій Вітренко, Директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України», Сергій Макогон, Виконавчий директор ПАТ «Укртрансгаз», Пол Шапіро, Старший банкір, Європейський банк реконструкції і розвитку, Андрій Фаворов, Керуючий партнер, Директор Energy Resources Ukraine, Аркадіуш Краснодебскі, Керуючий партнер та Голова практики енергетики та природних ресурсів Dentons (Польща).

Залучення інвестицій у газовий сектор стане можливим завдяки запровадженню нових  правил гри на вітчизняному ринку газу. Це стало можливим після вступу в дію з 1 жовтня 2015 року нового Закону «Про ринок природного газу», що відповідає вимогам Третього енергетичного пакету ЄС. Реформуючи газовий ринок з метою його демонополізації, Україна може стати повноцінним гравцем європейського ринку блакитного палива. Новий ринок має запрацювати в Україні уже в середині 2017 року.

«Щоб активізувати механізми, закладені в цей закон, потрібно прискорити реформування газового ринку», -  зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. За його словами, Міністерство прагне демонополізувати цей сегмент і найближчим часом створити такі умови, щоб жоден його учасник не зловживав своїм монопольним становищем. Реформування газового ринку передбачає відокремлення транспортування,  видобування та постачання газу, а також стимулювання конкуренції на ринку власного видобування та імпорту газу. Нині Міненерговугілля працює над реструктуризацією ринку газу і створенням відповідної нормативно-правової бази.  

Учасники Форуму наголошують на необхідності проведення реорганізації НАК «Нафтогаз України». Нині компанія-монополіст контролює 75% видобутку українського газу, одноосібно закуповує 100% газу в Росії і є найбільшим трейдером — постачає газ майже для 74% українських споживачів.

Під час Форуму обговорюватимуть питання реформ українського газового ринку з точки зору ЄС, нові правила видобутку газу в Україні, а також податкові аспекти та надання ліцензій і дозволів на цю діяльність. Представники міжнародних компаній поділяться досвідом Європейського Союзу в питаннях реформування ринку блакитного палива та залучення інвестицій у газовидобувну галузь. Учасники Форуму обговорять виклики, з якими стикаються інвестори та фінансові установи України. Окрім того, під час заходу відбудуться зустрічі 1-на-1 між інвесторами та українськими компаніями, що працюють на газовому ринку.

У роботі Форуму візьмуть участь представники державних органів та міжнародних організацій, вітчизняні та закордонні газові компанії, іноземні інвестори в газовій сфері, а також представники комерційних банків і консалтингових компаній. Форум покликаний привернути увагу міжнародних інвесторів до потенційних можливостей українського газового ринку з метою залучення іноземних інвестицій у цей сектор.

У межах Форуму буде створено Каталог інвестиційних проектів українських державних та приватних підприємств, що працюють в газовому секторі. Каталог буде ексклюзивно презентовано на 9-ти міжнародних інвестиційних форумах «Invest & Trade in Ukraine», організованих компанією A7 CONFERENCES в Дубаї, Торонто, Варшаві, Лондоні, Франкфурті, Гонконгу, Алмати, Тель-Авіві та Нью-Йорку протягом 2016-2017рр.

Форум відбудеться під патронатом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Організатор Форуму –  A7 CONFERENCES. Cпіворганізатор – Dentons. Стратегічний партнер – Асоціація газовидобувних компаній України. Партнер – Arab Energy Alliance. Генеральний інформаційний партнер – Інтерфакс-Україна, Діловий ТВ-партнер – Перший діловий, Генеральний медіа-партнер – Український тиждень, Генеральний радіо-партнер – Голос столиці, Ексклюзивний медіа-партнер – ЛігаБізнесІнформ, Ексклюзивний бізнес медіа-партнер – газета «Бізнес», а також серед медіа-партнерів: 5 канал, Перша Шпальта, Українська енергетика, Українські новини, Компаньон, Delo.ua, Kyiv Post, Енергетика України, Ділова столиця, Energy. Oil & Gas, Новое время, Промисловість в фокусі, The Ukrainian Times, Business Views, The Ukrainian Journal of Business Law. За підтримки: УАІБ, MBA International, ACC, EBA, CUCC, KMBS, Рік Європи в Україні 2020, UBC, ABC.

 

http://a7conf.com/gas

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Час відповідати

Сьогодні, 10:26

article_img
Треба злитися на всіх політиків. Велике інтерв'ю голови Ощадбанку Андрія Пишного
Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Гаджети

Вчора, 14:53

article_img
Попустували і досить. Як Microsoft вирішив тихенько поховати проект Cortana

Головне

Економіка

Сьогодні, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України
Погляди

Вчора, 20:55

article_img
18 січня: Повернення Насті Рибки
Країни

Вчора, 16:51

article_img
Невже я на війні? Як живуть міста на кордоні США і Мексики, де Трамп хоче побудувати стіну