У Казахстані відкриють унікальний завод з утилізації старих автомобілів

27 липня 2017, 16:33
У Карагандинській області в грудні запустять який не має аналогів в Центральній Азії завод з утилізації автомобілів Recycling Company

Про це пише Kazakhstan Today .

Підприємство по плавці металу з утилізованих автомобілів запустять в грудні.

З відходів, що вийшли з експлуатації машин, тут будуть виробляти сталь, алюміній, сплави кольорових металів, а також гумову крихту і вуглеводні.

Відео дня

"Сьогодні запускається перший етап виробництва - це пресування автомобілів і розподіл їх на фракції. Другий етап буде запущений взимку цього року. Він включить в себе плавку металу, для цього тут будується плавильний завод ", - заявив на відкритті заводу заступник акима (глави) області з інвестицій Алмас Айдаров.

За його словами, в рамках другого етапу планується установка піролізного обладнання, переробка масел і рідин, які будуть зливати з автомобілів. В обидва етапи вкладені 3,4 млрд тенге приватних інвестицій (близько $10,5 млн). В інших регіонах такого виробництва немає.

За інформацією акімату, старий автомобіль на завод можуть здати самі власники. Для них передбачається два варіанти винагороди: 150 тис. Тенге ($460) готівкою або сертифікат на знижку при покупці нового автомобіля вітчизняного виробництва на як мінімум 350 000 тенге (близько $1 тис.). Здати можна будь-яку стару машину незалежно від її стану.

Коли автомобіль надходить на завод, спочатку з нього зливають всі небезпечні рідини. Потім видаляють акумулятори та скла. І тільки після цього транспортний засіб потрапляє під прес. Там його стискають в брикет, а після ділять на дрібні фракції і сортують за видами сировини за допомогою італійської шредерной установки Bonfiglioli. Її потужності вистачає, щоб за годину подрібнити близько 20 автобрікетов.

За словами Айдарова, питання переробки вийшли з експлуатації автомобілів сьогодні стоїть дуже гостро. У Казахстані близько 5 млн автомобілів, третина з яких вимагає утилізації.

Показати ще новини
X