У Канаді тютюнових гігантів оштрафували на $12 млрд

4 березня 2019, 13:23

Міжнародні тютюнові компанії British American Tobacco Plc, Philip Morris International Inc. і Japan Tobacco Inc. програли апеляцію в суді Квебека

Апеляційний суд канадської провінції Квебек підтримав рішення суду нижчої інстанції і постановив, що канадські дочірні компанії міжнародних тютюнових гігантів British American Tobacco Plc (BAT), Philip Morris International Inc. (PMI) і Japan Tobacco Inc. (JTI) зобов'язані виплатити жителям провінції 15,6 млрд канадських доларів ($ 11,7 млрд). Про це повідомляє Інтерфакс.

Відео дня

Представники компаній вже висловили своє розчарування рішенням суду і намір оскаржити його у Верховному суді Канади.

Постанова суду стала черговим етапом в двох справах, які ведуться ще з 1998 року, і в яких позивачами виступають близько 100 тис. жителів провінції Квебек. Вони звинувачують виробників сигарет в недостатньому інформуванні споживачів про ризики куріння.

Компанії вже перевели частину коштів до спеціального фонду. Проте, суд відмовився задовольнити вимогу позивачів почати виплати коштів з цього фонду.

Як повідомлялося раніше, з 1 січня 2019 року в Україні на 20% зросли акцизи на тютюнові вироби. З 1 липня податок зросте ще на 9%.

Показати ще новини
Радіо NV
X