У Кабміні вирішили, що робити з боргами на ринку електроенергії

28 березня 2018, 13:35

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про погашення заборгованості на оптовому ринку електричної енергії для переходу на нову модель ринку.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні, передає Інтерфакс-Україна.

"Про що ми домовилися - те, що ми прибираємо будь-які вимоги, що стосуються компенсації погашення заборгованості за рахунок бюджету... А також ми домовилися, що під час визнання підтвердженої заборгованості, що вимагає погашення, потрібно також буде врахувати кредиторську заборгованість, погашену раніше за рішеннями уряду минулих років", - сказав міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Відео дня

Також наголошується, що документ ухвалено з доопрацюванням секретаріатом Кабміну протягом трьох днів.

Нагадаємо, що врегулювання боргів є необхідною умовою для переходу до нового ринку електроенергії.

Так, новий закон, який набув чинності 11 червня 2017 року, зобов'язує всі українські обленерго до грудня 2018 року провести розподіл функцій генерації, передачі та постачання електроенергії шляхом їх передачі новоствореним компаніям. Це загальносвітова практика і вимога Третього Енергетичного пакету ЄС, який забезпечує конкурентні умови роботи на ринку.

Закон передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Показати ще новини
Радіо NV
X