Кістіон назвав умови повернення до закупівель газу у Росії

23 жовтня 2017, 13:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Україна може повернутися до закупівель газу у Газпрому при переводі Європою закупівлі російського газу на кордон з РФ

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон в інтерв'ю ЕП.

"Ніколи не говори ніколи. При цьому ми повинні розуміти, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Ми можемо проаналізувати попередній досвід, коли нас привабливими умовами прив'язували, а потім вирішували всі свої питання", - сказав Кістіон.

Відео дня

Крім того, він вважає, що закуповувати природний газ безпосередньо у Газпрому в існуючому форматі відносин дуже ризиковано і безвідповідально, проте переклад Європою закупівлі російського газу на кордон з РФ може змінити ситуацію.

"Якби ми перенесли точку обліку по транзиту на східний кордон, такий варіант можна було б розглядати", - зазначив віце-прем'єр.

Нагадаємо, 30 червня 2015 закінчився термін дії додаткової угоди між Нафтогазом України і Газпромом. Умови подальшої поставки російського газу в Україну не були узгоджені під час тристоронніх переговорів у Відні. Таким чином, Нафтогаз припинив закупівлю газу у російської компанії.

Також раніше повідомлялося, що російський Газпром взимку 2015-2016 року втратив близько $6 млрд доходів через те, що Україна закуповувала газ виключно в ЄС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X