У Єврокомісії розповіли подробиці антимонопольного розслідування проти російського Газпрому

9 березня 2017, 12:35
Європейська комісія хоче провести опитування учасників європейського газового ринку у межах антимонопольного розслідування щодо дій російського газового холдингу Газпром

Про це на прес-конференції в Брюсселі повідомила член Єврокомісії Маргарет Вестагер, пише УНІАН.

Вона підкреслила, що розслідування наразі добігає кінця.

"І зараз завдання в тому, щоб оцінити, як нам забезпечити вільної потік газу, як забезпечити ринкове ціноутворення на паливо, а також правильно оцінити і зреагувати на спроби Газпрому взяти на себе деякі інфраструктурні зобов'язання", - пояснила представник Єврокомісії.

Відео дня

За її словами, наразі потрібно обговорити з учасниками ринку, як вони бачать умови виконання контрактів на поставку газу.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня 2016 року Державна нафтогазова компанія Польщі PGNIG пообіцяла оскаржити доступ Газпрому до 50% потужності газопроводу OPAL.


Газопровід OPAL потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.

Раніше Газпром мав право лише на 50% його потужностей. Це обмеження було накладено ЄК в 2009 році. Рішення дає можливість концерну купувати квоти ще на 40% потужностей.

Газопровід OPAL знаходиться в Німеччині і об'єднує російський Північний потік з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Газ по OPAL надходить в Німеччину до кордону з Чехією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X