У Газпрому відсутній дозвіл на наземну частину Турецького потоку – Reuters

21 лютого 2018, 15:57

Російський монополіст – компанія Газпром – до сих пір не отримав дозвіл на будівництво наземної частини другої нитки трубопроводу Турецький потік від турецької влади.

Про це повідомили джерела, знайомі з ситуацією, передає Reuters.

Попри те, що в січні Анкара дозволила Газпрому почати укладати два підводні нитки, дозволу на наземну частину поки немає, повідомило перше джерело.

Відео дня

Відзначається, що це не дає можливості просунутися в подальших переговорах щодо продовження другої нитки в Європу, від її варіантів буде залежати довжина і вартість маршруту.


Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу в рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. В кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другий - у 2019 році.

Інвестиції Газпрому в проект Турецького потоку на 2018 рік заплановані в розмірі 182,4 млрд рублів (близько $3,2 млрд) проти 92,8 млрд руб (близько $1,6 млрд) у 2017 році. Вартість будівництва Турецького потоку оцінюють в $6 млрд.


Інше джерело заявив, що зараз також йде торг про знижку на газ для турецького Botas, і Газпрому доведеться поступитися, якщо він хоче будувати трубопровід по території Туреччини.

Нагадаємо, що 7 травня 2017 року Газпром почав будівництво в Чорному морі газопроводу Турецький потік.

У липні Газпром почав переговори з російськими та зарубіжними банками по залученню проектного фінансування для газопроводу.

На початку вересня дочірня структура Газпрому, оператор проекту будівництва Турецького потоку South Stream Transport BV підписала із британською Petrofac угоду про будівництво наземних трубопроводів і приймального терміналу газу на території Туреччини.

У вересні стало відомо, що Газпром вже побудував близько 300 км газопроводу Турецький потік.

Відзначимо, що Європейський Союз і секретаріат Енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту газу через газотранспортну систему України.

Показати ще новини
Радіо NV
X