У Газпромі анонсували переговори щодо контрактів з Нафтогазом

15 березня 2018, 09:00

Російський монополіст компанія Газпром заявила, що отримала від Національної акціонерної компанії Нафтогаз України повідомлення про готовність почати переговори в рамках процедури розірвання діючих контрактів на поставку і транзит газу.

Про це повідомив заступник голови правління Газпрому Олександр Медведєв, передають Ведомости.

За його словах, повідомлення російська компанія отримала 14 березня. Крім того, він повідомив про готовність провести переговори у найближчі дні.

Відео дня

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще у червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Вчора, 14 березня, Нафтогаз заявив про досягнення домовленості з російським монополістом Газпром про зустріч.

Показати ще новини
Радіо NV
X