У ГПУ направили справу щодо українських шахт, які Абрамович продав Ярославському

27 вересня 2017, 09:55
Державна служба геології та надр передала матеріали перевірки про виявлені порушення на руднику Євраз-Суха Балка (Кривий Ріг) до Генеральної прокуратури України

Про це повідомила прес-служба Держгеонадр.

"Під час перевірки Держгеонадр виконання ухвали слідчого судді Печерського районного суду Києва від 4 травня 2017 року щодо проведення позапланової перевірки Євраз-Сухої Балки факт порушення був встановлений. Матеріали перевірки направлені на адресу Генеральної прокуратури", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У відомстві додали, що 2 серпня руднику було наказано припинити всі види цільових робіт, пов'язаних з використанням надр, які проводяться з порушенням стандартів та правил і можуть завдати шкоди родовищу, істотного зниження ефективності робіт.

При цьому вказується, що, всупереч вимогам законодавства, підприємство після закінчення термінів дії дозволів на користування надрами оформило акт гірничого відводу.

Також наголошується, що акція протесту криворізьких шахтарів залізорудного комбінату Суха Балка триває 8-й день. Трудовий колектив вимагає від Держгеонадр виконати судове рішення, продовжити і видати підприємству державні ліцензії на право видобутку руди.

Нагадаємо, що в січні Держгеології призупинила продовження 2 спецдозволів на користування надрами компанії Євраз Суха Балка у зв'язку з тим, що прокуратура Дніпропетровської області підозрює компанію в незаконному видобутку залізної руди.

17 січня Держгеології вирішила відновити дію 2 спецдозволів на користування надрами компанії Євраз Суха Балка.

У травні Evraz Group SA підписала угоду про продаж Kadish Limited (головна компанія Євраз Суха Балка) компанії Berklemond Investments Ltd (входить до складу DCH Group Олександра Ярославського). Найбільші бенефіціари групи Evraz plc - Роман Абрамович, Олександр Абрамов і Олександр Фролов.

Ціна продажу ГЗК досягла $110 млн без урахування боргу, сума буде виплачена кількома траншами: $25 млн Євраз отримав після підписання угоди про продаж, залишок - до 31 грудня 2017 року.

У серпні Держгеонадр зобов'язала компанію Євраз Суха Балка, що вже входить до групи DCH Ярославського, припинити видобуток залізної руди на шахтах ім. Фрунзе і Ювілейна у Дніпропетровській області.


Рудник Євраз Суха Балка - одне з провідних підприємств гірничодобувної галузі в Україні, спеціалізується на видобутку залізної руди підземним способом. До складу рудника входять шахта Ювілейна і шахта ім. Фрунзе. На руднику працює близько 3,5 тис. осіб.

Євраз-Суха Балка спеціалізується на видобутку і виробництві товарної залізної руди. Потужність рудника становить близько 3,1 млн тонн руди на рік.

У 2007 році група Євраз придбала Суху Балку у групи Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Показати ще новини
Радіо NV
X