Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Газпромі заявили про можливе поліпшення відносин з Україною

4 жовтня 2017, 19:27
1845
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Газпром вважає за можливе поліпшення відносин з Україною

Російський Газпром побачив перспективи розвитку відносин з Україною

Про це повідомив заступник начальника департаменту експорту газу в країни Північної і Південно-Західної Європи компанії Газпром експорт Михайло Мальгін, передає ТАСС.

"Діалог іде, він можливий, можливі рішення, тут є певний потенціал позитивного розвитку. Ми сподіваємося, що в найближчому майбутньому все-таки ситуація буде більш позитивною і оптимістичною", - сказав він.

Нагадаємо, віце-президент Європейської комісії з енергетичного союзу Марош Шефчович під час Ялтинської європейської стратегії вже заявляв, що продовження транзиту газу через газотранспортну систему України після 2020 року є пріоритетом для Європейського Союзу.

Зазначимо, що чинний контракт Нафтогазу і Газпрому передбачає обов'язковий транзит російського газу через територію України до кінця 2019 року.

В кінці травня глава правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після січня 2020 року транзит газу через Україну буде знижений до 15 млрд куб. м. газу на рік.

У червні 2016 року Газпром запросив представників Нафтогазу України в Москву для обговорення питання транзиту газу в Європу після 2019 року.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак також заявляв, що Росія готова зберегти частину транзиту газу через Україну, якщо це буде вигідніше, ніж постачати газ за новими газопроводами: Турецькому потоку і Північного потоку-2.

При цьому, президент України Петро Порошенко ставить завдання перевести закупівлю Європою російського газу на східний кордон країни після 2019 року.

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя