У Фонді гарантування заявили про захоплення земельної ділянки Родовід Банку

1 лютого 2018, 22:15
796
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Фонді гарантування заявили про захоплення земельної ділянки Родовід Банку - фото

У Фонд гарантування заявили, що захоплення майна Родовід Банку проходило в кілька етапів

Невідомі захопили ділянку землі у Києві площею 113,5 га орієнтовною вартістю 3,7 млрд грн, що належить Родовід Банку.

Про це повідомили у прес-службі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У фонді відзначають, що дану земельну ділянку було визнано речовим доказом у кримінальній справі, у зв'язку з чим Головним слідчим управлінням СБУ на неї було накладено арешт.

У Фонді також додали, що захоплення майна Родовід Банку проходив в кілька етапів.

Так, 13 грудня 2017 року, у результаті нібито публічних торгів ВДВС Оболонського району Києва, незважаючи на накладений арешт, ділянку було продано компанії-нерезиденту, яка зареєстрована у республіці Кіпр. Уже 21 грудня 2017 року приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу зареєструвала за компанією право власності.

28 грудня 2017 року, протягом одного дня, земельна ділянка була ще двічі перепродана. В обох випадках договори купівлі-продажу завірялися реєстратором комунального підприємства Ніжинське міжміське бюром технічної інвентаризації Чернігівської обласної ради.

При цьому, за підсумками перевірки обставин справи було виявлено, що публічні торги з продажу земельної ділянки Відділ державної виконавчої служби (ВДВС) Оболонського районного управління юстиції в Києві не проводив.

Крім того, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу та реєстратором комунального підприємства Ніжинське міжміське бюро технічної інвентаризації Чернігівської обласної ради реєстрація права власності на земельну ділянку не проводилася.

При цьому, приватний нотаріус заявила, що у неї було викрадено електронні цифрові ключі. Також вона додала, що своєчасно повідомила про це у правоохоронні органи. Інший реєстратор також повідомив правоохоронцям про незаконне використання його електронно-цифрового підпису.

При цьому сам факт заволодіння майном банку був виявлений тільки 17 січня 2018 року.

З цього часу уповноважена особа Фонду гарантування подала звернення у Генеральну прокуратуру про незаконне заволодіння майном банку.

За цим зверненням 19 січня отримано постанову Печерського районного суду Києва, на підставі якої Генеральною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України було накладено черговий арешт на вказану земельну ділянку.

Крім того, Фондом подана скарга до Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мін'юсті.

У фонді також повідомляють, що дата розгляду заяви Комісією так і не призначена, що дозволяє шахраям і надалі проводити незаконні дії з майном банку.

"Як результат - 31 січня 2018 року Родовід Банку стало відомо, що незаконно відчужене майно банку 26 січня 2018 роки знову змінило власника", - додали у фонді.

Нагадаємо, що Національний банк України (НБУ) у грудні 2017 року прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії Родовід Банку і його ліквідації.

Слід зазначити, що Родовід Банк мав ліцензію санаційного банку, але був віднесений до категорії неплатоспроможних 25 лютого 2016 року.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

17 березня, 15:08

thumb img
Компанія Boeing все ж таки представила нову найбільшу у світі модель літака - 777X
3686
Компанії/Ринки

Вчора, 11:05

thumb img
У Борисполі побудують сонячну електростанцію
3201
Компанії/Ринки

Вчора, 15:00

thumb img
В Україні змінилися правила перевезення пасажирів і багажу в літаках
2962

Головне

Фінанси

Сьогодні, 11:43

thumb img
Україні в 2019 році потрібно позичити близько $4 млрд. Уже ведуться переговори зі Світовим банком про наступну гарантію - Маркарова
Фінанси

Вчора, 12:48

thumb img
Обсяг інвестицій іноземних інвесторів в ОВДП виросте до 162 млрд грн - Goldman Sachs
Політика

Вчора, 18:34

thumb img
МЗС України направив РФ ноту у зв'язку з незаконним візитом Путіна до окупованого Криму