У Фонді держмайна назвали умови приватизації обленерго

11 жовтня 2016, 15:41
Фонд державного майна (ФДМ) почне приватизацію держпакетів акцій обленерго після затвердження Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), стимулюючого тарифоутворення на ринку електроенергії

Про це заявив голова фонду Ігор Білоус, передає УНІАН.

"Як тільки будуть RAB-тарифи (стимулюючі тарифи – ред.), ми можемо відразу ж на наступний день оголосити приватизацію обленерго", - сказав він.

Відео дня

ФДМ раніше планував почати продаж держпакетів акцій Хмельницькобленерго, Миколаївобленерго, Харківобленерго, Тернопільобленерго, Запоріжжяобленерго і Черкасиобленерго з жовтня цього року.

Білоус також повідомив, що потенційні покупці обленерго цікавляться впровадженням стимулюючих тарифів, так як це дозволить їм планувати інвестиції в енергокомпанії на кілька років вперед.

Він також зазначив, що стартова ціна шести приватизованих обленерго буде коливатися від $10 млн до $60 млн. При цьому, за його словами, важлива не ціна покупки компанії, а інвестиції, які покупці в них вкладуть.

"Я спілкувався з одним з інвесторів з Канади. Він розглядає інвестиції в три обленерго в розмірі більше 1 мільярда доларів ... Нам важливо не продати, а отримати інвестиції у майбутньому", - додав Білоус.

У свою чергу, присутній на круглому столі глава НКРЭКУ Дмитро Вовк також зазначив, що стимулююче тарифоутворення є передумовою для ефективної приватизації енергокомпаній.

Нагадаємо, що в травні ФДМ планував продати контрольний пакет акцій шести обленерго і очікував, що це принесе близько $300 млн. Пізніше повідомлялося, що інвестори з Австрії, Угорщини, Індії та Японії зацікавлені в покупці 70% акцій Хмельницькобленерго, 70% Миколаївобленерго, 65% Харківобленерго, 50,9% Тернопільобленерго, 60,2% Запоріжжяобленерго і 46% Черкасиобленерго.

Показати ще новини
Радіо NV
X