У ФДМ підрахували вигоду від запуску єдиної бази оцінки нерухомості

25 липня 2018, 15:57

Запуск оновленої Єдиної бази даних оцінки нерухомості та електронного модуля оцінки з автоматичною електронною перевіркою кожного звіту оцінювачів дозволить збільшити надходження до державного бюджету на 2-3 млрд грн щорічно.

Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна України (ФДМ).

"Це стане ще одним фактором у боротьбі з корупцією, який не дозволить здійснювати купівлю-продаж майна за заниженою ціною в 149 тис. грн. Завдяки впровадженню нової системи, надходження до державного бюджету України збільшаться на 2-3 млрд грн щорічно", - сказано у повідомленні.

Відео дня

У відомстві зазначили, що до введення в дію Єдиної бази даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості в Україні спостерігалася істотна проблема в сфері оцінки для цілей оподаткування.

"Відповідно до статті 172 Податкового кодексу України дохід фізичної особи від продажу нерухомого майна обчислюється виходячи з ціни такого продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, відбувалося постійне істотне заниження оціночної вартості такого майна, до 149 тис. грн за об’єкти, які коштували в десятки-сотні разів більше. Таке заниження мало на меті зменшення суми податку на доходи фізичної особи, військового збору, а також уникнення фінансового моніторингу та належного порядку здійснення розрахунків безготівковим способом", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше ФДМ запустив оновлену Єдину базу даних оцінки нерухомості, яка виключає сумнівні угоди з оподатковуваним майном.

Показати ще новини
Радіо NV
X