Українці надихнули світ. У Держдепі прокоментували газову кризу в Україні

8 березня 2018, 02:43

Прес-секретар Державного департаменту США Гізер Нойерт заявила, що спроба Газпрому показати Нафтогаз України ненадійним партнером провалилася.

"Українці надихнули світ, об'єднавшись для зменшення споживання газу на 14% минулого тижня, щоб забезпечити надійні поставки газу європейським споживачам. Газпрому не вдалося виставити Україну та Нафтогаз як ненадійних транзитних партнерів", - заявила Нойерт.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що 5 березня російський монополіст Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку та транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз України виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю положень контракту на транзит газу, що оскаржуються. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Показати ще новини
Радіо NV
X