У Борисполі визнали факти розкрадання багажу

29 вересня 2016, 15:56
Держпідприємство Міжнародний аеропорт Бориспіль стикається з низкою труднощів у перешкоджанні крадіжками багажу пасажирів, а також при спробах залучити злодіїв до відповідальності

Про це повідомив виконуючий обов'язки генерального директора аеропорту Євген Дихне, передає Інтерфакс-Україна.

"У нас є труднощі. Коли ми визначаємо працівника як нечистоплотного, схильного до злодійства, у нас не так багато юридично вивірених механізмів, щоб звільнити його з роботи. Працює презумпція невинності, юридичні норми", - сказав він.

Відео дня

Також, за його словами, навіть коли щодо співробітника аеропорту точно відомо, що він займається крадіжкою, аеропорт не завжди має достатньо доказів для судового переслідування.

При цьому, як зауважив Дихне, судді не завжди зацікавлені в тому, щоб приймати подібні рішення.

"Це далеко не бідні люди, десятиліттями крадуть в аеропорту, у багатьох з них досить великі будинки в Бориспільському районі, вони можуть собі дозволити ефективно захищатися в судах, тоді як у підприємства не так багато механізмів для цього. Тому наші спільні з поліцією зусилля щодо залучення таких осіб до відповідальності не завжди успішні", - пояснив він.

Крім того, Дихне заявив, що він не має юридичної можливості звільняти таких працівників по тій статті, щоб їх не взяли на роботу.

"Ми не маємо права вести реєстри вантажників, що крадуть, так як тим самим порушуємо права громадян, ми не можемо використовувати без рішення суду жоден з наших матеріалів для того, щоб приймати рішення по прийому на роботу або звільнення, - додав він.

У свою чергу менеджер з безпеки аеропорту Бориспіль Марина Фастовець повідомила, що в період з 15 травня по 29 вересня 2016 року надійшло 46 звернень про несанкціонований доступ до багажу, тоді як за аналогічний період минулого року надійшло всього 11 таких звернень громадян.

Також вона повідомила, що великий відсоток за зверненнями підтверджує, що крадіжка була здійснена в іншому аеропорту за маршрутом слідування, про що відразу ж інформується даний аеропорт для подальшого розслідування.

На питання про те, що найчастіше крадуть з багажу, начальник відділення поліції в аеропорту Олексій Фесенко повідомив, що в основному беруть речі, які легко винести - гроші, ювелірні вироби, планшети, телефони.

"Тому ми завжди і всіма способами попереджаємо пасажира про те, що не варто класти цінні речі в багаж", - резюмував він.


Показати ще новини
Радіо NV
X