У Богдані розповіли, чому купували двигуни у Росії

29 березня 2018, 20:19

В автомобільній корпорації Богдан заявили, що до кінця 2017 року купували у Росії тягові електродвигуни для українських тролейбусів, тому що виконували зобов'язання за старим контрактом, як "відповідальний партнер, пише Радіо Свобода.

У корпорації зазначили, що російські двигуни були завезені за контрактами, підписаними ще до 2014 року, і як відповідальний партнер ми змушені були виконувати зобов'язання за договорами.

Відео дня

Крім того, у Богдані додають, що корпорація Богдан розпочала програму імпортозаміщення в 2013 році, а переговори з українським заводом Електроважмаш, який тепер повинен поставляти двигуни для тролейбусів замість російського ПЕМЗ, стартували рік назад.

"Що стосується програми імпортозаміщення, її реалізація почалася ще в 2013 році. А в 2014, після початку військової агресії Росії, ми значно активізували її, розуміючи, що цього вимагають політичні, економічні та моральні чинники.", - говориться в заяві.

У корпорації додали, що довго шукали альтернативного постачальника тягових електродвигунів на противагу Львівського заводу.

"Мусимо зазначити, що ніякі контракти не підписуються за один день. Це тривалий процес, який включає такі етапи, як пошук постачальників, аналіз їх виробничих можливостей, переговори, відбір партнера, підготовка виробничих можливостей підрядника до виробництва нового виду продукції", - йдеться у повідомленні.

Також у корпорації заявили про те, що рішення відмовитися від російських двигунів і перейти на українські не пов'язане з матеріалами у ЗМІ.

Нагадаємо, що корпорація Богдан моторс виграла тендер на поставку столиці 80 тролейбусів, які комплектують двигунами російського підприємства, що працює на оборонку РФ.


Корпорація Богдан створена у лютому 2005 року з метою реалізації інвестпроектів, спрямованих на створення в Україні потужностей з виробництва транспортних засобів усіх типів. Компанія Богдан Моторс, яка належить партнеру президента України Петра Порошенка Олегу Свинарчуку-Гладковському, об'єднує виробничі активи одного з провідних українських автовиробників - корпорації Богдан (автобусно-тролейбусний завод в Луцьку і завод легкових автомобілів в Черкасах).

Показати ще новини
Радіо NV
X