Білорусь порушила кримінальну справу проти посадовців Мотор Січі

16 травня 2018, 13:52

Прокуратура Білорусі порушила справу проти посадових осіб української компанії Мотор Січ. Представників українського авіаційного підприємства підозрюють в перевищенні повноважень, що спричинило для підприємства з Білорусі тяжкі наслідки.

Про це повідомила прес-служба білоруського відомства.

Так, управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Генеральної прокуратури Білорусі провело перевірку Оршанського авіаремонтного заводу, мажоритарним акціонером якого є українська Мотор Січ.

Відео дня

В ході перевірки був проведений огляд приміщень українського представництва Мотор Січі в Білорусі, вилучені документи, що стосуються діяльності українського інвестора на території Білорусі.

За результатами перевірки, Генпрокуратура Білорусі порушила кримінальну справу проти колишнього генерального директора авіаремонтного заводу і посадових осіб Мотор Січі за ознаками злочину, передбаченого статтею "перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки".

За даними слідства, посадові особи завдали білоруському заводу збитки в особливо великому розмірі, а також суттєву шкоду його інтересам.

Справу передали до Слідчого комітету Білорусі. Однак прізвища українських чиновників не називаються.

В українській компанії Мотор Січ, якій належить близько 60% акцій Оршанського авіаремонтного заводу, ситуацію поки не коментують, зазначає видання Радіо Свобода.

Акціонером заводу також виступає білоруське підприємство Системи інвестицій та інновацій.

Раніше Мотор Січ планувала на потужностях Оршанського авіаремонтного заводу організувати модернізацію вертольотів Мі-8.

Нагадаємо, що 23 квітня Служба безпеки України провела обшуки в Мотор Січі. За даними СБУ, іноземні власники компанії здійснювали непряму концентрацію контрольного пакета акцій Мотор Січі, оформленого на шість офшорних компаній і фізична особа.

Правоохоронці заявляли, що контрольним пакетом Мотор Січі заволоділи іноземці, щоб перенести виробництво, передати технології і послабити Україну.


Мотор Січ – один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію в більш ніж 100 країн світу. 17,3% акцій підприємства належить компанії АТ Business House Helena (Панама). У 2017 році Мотор Січ збільшила прибуток на 52% (1,1 млрд грн) – до 3,1 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X