Під Києвом на місці аеродрому побудують міжнародний аеропорт

10 липня 2018, 17:03

Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс планує створити міжнародний аеропорт. Орієнтовна вартість створення аеропорту складе € 52 млн.

Про це повідомив директор комплексу Сергій Кандауров, передає Інтерфакс-Україна.

"Сподіваюся, що аеродром у найближчому часі стане аеропортом. У п'ятницю у Міністерстві інфраструктури відбулася нарада, де розглядалися перспективи розвитку авіації в Україні", - сказав він.

Відео дня

Також Кандауров зазначив, що на нараді було презентовано пре-ТЕО [попереднє техніко-економічне обґрунтування - ред.] створення мультимодального транспортного вузла у Білій Церкві. "Наявність автотраси, залізниці та аеродрому робить цей вузол дуже перспективним для перевалки вантажу і так далі", - додав він.

За його словами, аеродром звернувся до Кабміну з проханням відкрити пункт пропуску через кордон на аеродромі, що дозволить підприємству розвивати аеропорт. Кандауров додав, що аеродром безпосередньо межує з митним постом Біла Церква.

"Технічні характеристики нашої злітно-посадкової смуги дозволяють приймати літаки Боїнг. Щороку з Білоцерківського району за кордон літає понад 218 тис. чол. В одну сторону, стільки ж в іншу. Один [щоденний - ред.] рейс Боїнг 737 - це 120 тис. пасажирів на рік і 1000 тонн вантажу. Сподіваємося, проект [створення аеропорту - ред.] буде рухатися у найближчі рік-два", - зазначив директор білоцерківського аеродрому.

Орієнтовна вартість створення аеропорту складе € 52 млн.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві інфраструктури України також заявляли про наміри до 2020 року побудувати міжнародний аеропорт Біла Церква для вантажних і пасажирських перевезень.


Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс створений у 2000 році на базі Білоцерківського авіаремонтного заводу і військового аеродрому Міністерства оборони України. Підприємство розташоване на відстані 80 км від Києва. У авіаційний комплекс входить аеродром, промисловий майданчик, два ангари та промислові приміщення.

Показати ще новини
Радіо NV
X