«Не може швидко розслідуватися». У БЕБ пояснили різницю у підходах до справ про несплату ренти комбінатами Жеваго та Ахметова

2 березня, 15:52
Костянтин Жеваго (Фото:Олександр Медведєв / NV)

Костянтин Жеваго (Фото:Олександр Медведєв / NV)

Глава ВЕБ Вадим Мельник розповів, чому відомство позивається з усіма меткомбінатами по-різному.

Голова Бюро економічної безпеки Вадим Мельник виключив можливість політичного впливу на бюро у питаннях підходів до справ щодо несплати ренти металургійними комбінатами Костянтина Жеваго та Ріната Ахметова.

Відео дня

Про це він розповів в інтерв'ю NV Бізнес.

За його словами, через обсяги робіт, необхідні слідчі дії та аналітичні дослідження, «щось виривається вперед, щось відстає».

 "Якщо ми говоримо про Метінвест — там чотири ГЗК Жеваго (Ferrexpo) - два ГЗК. Напевно, там трохи швидше йде процес, експертизи і таке інше. Це економічний злочин, який не може швидко розслідуватися», — зазначив Мельник.

Як зазначив чиновник, розпочати одну справу проти всіх не дозволяє Кримінальний процесуальний кодекс.

«Це зовсім різні суб'єкти, тому окремі кримінальні провадження. Якщо прокурор вирішить об'єднати справи в одну кримінальну справу, немає проблеми», - наголосив глава ВЕБ.

Він наголосив, що направити кримінальну справу до суду необхідно щодо кожного суб'єкта окремо. Мельник заявив, що жодного політичного впливу на розслідування ВЕБ немає.

За словами голови БЕБ, гірничо-збагачувальними комбінатами у відомстві займалися набагато раніше, ніж з'явився фільм про батальйон Монако.

Як повідомлялося, Бюро економічної безпеки повідомило про підозру головного бухгалтера Полтавського ГЗК мільярдера Костянтина Жеваго.

За даними слідства, у 2018—2021 роках підозрюваний вносив неправдиві відомості до офіційних документів підприємства. Зокрема про нарахування плати за користування надрами родовища залізних руд.

Повну версію інтерв'ю з Вадимом Мельником можна почитати за посиланням.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X