У АрселорМіттал Кривий Ріг розкритикували новий ринок електроенергії через зростання її вартості на 20%

12 серпня 2019, 13:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У липні вартість електроенергії для комбінату АрселорМіттал Кривий Ріг виросла в середньому на 20% в порівнянні з червнем, що збільшує собівартість продукції.

Про це йдеться в заяві підприємства.

У компанії підкреслили, що вона щомісяця споживає від 300 до 340 млн кіловат-годин в залежності від обсягів виробництва і графіків завантаження основних агрегатів.

Відео дня

"Зростання витрат з електроенергії склало майже 20%. Йдеться про оплату активної та реактивної електроенергії, послуг за її розподіл, передачу та диспетчерське управління. Подорожчання кіловат-години призведе до подальшого зростання витрат. Адже ціни на електроенергію зросли не лише для нас, але й для багатьох наших постачальників послуг, сировини та різної продукції. За деякий час ми чекаємо на хвилю кумулятивного ефекту через збільшені витрати на електроенергію – постачальники підвищать вартість своїх послуг і товарів, що також негативно позначиться на собівартості нашої продукції", - заявив Олег Айко, начальник управління закупівлі сировини адміністрації з постачання АрселорМіттал Кривий Ріг.

Він зазначив, що державі необхідно вжити заходів "для приведення тарифів до порівняного зі світовими тенденціями рівня".

"Сьогодні європейські металурги платять за електроенергію на 25% менше, ніж українськ, і це погіршує конкурентоспроможність наших виробників на світових ринках", - додав Айко.

Як повідомлялося, 1 липня в Україні була запущена нова модель ринку електроенергії.

Представник президента в Кабміні Андрій Герус заявив, що в липні ціни на е/е для бізнесу зросли на 25%. За його словами, розробляється механізм зниження цін на 10% з поточного рівня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X