У Ахметова вимагають $760 млн за Укртелеком – ЗМІ

6 лютого 2017, 12:15
Колишній власник Укртелекому - кіпрська компанія Raga - висунула претензії на $760,6 млн компанії СКМ Ріната Ахметова

Як пише liga.net, історія приватизації Укртелекому та його подальшого перепродажу групі СКМ Ахметова обростає новими подробицями.

Нагадаємо, що окружний суд Нікосії тимчасово заблокував акції місцевої компанії, що належить українському олігарху Рінату Ахметову вартістю €656 млн.

Відео дня

"Рішення суду було винесено за позовом іншої кіпрської компанії в рамках спору про продаж державної української телекомунікаційної компанії за €830 млн ", - відзначає liga.net.

Як повідомив виданню партнер однієї юридичної фірми Нік Марш, позивачем є кіпрська Raga Establishment Ltd, відповідачем - SCM Financial Overseas Ltd (компанія групи СКМ, яка виступила в 2013 році покупцем Укртелекому), SCM Holdings Ltd і їх аудитор PricewaterhouseCoopers Ltd.

Позивач попросив суд Нікосії накласти тимчасові обмеження ("freezing order") на розпорядження 44% акцій SCM Holdings Ltd. 12 січня суд задовольнив вимоги позивача. Рішення передбачає заборону на їх продаж, передачу, відчуження або створення будь-якого іншого інтересу до завершення пов'язаного суду в Лондоні.

Відзначається, що позивач і відповідач залучені в арбітраж в Лондоні у зв'язку з операцією з купівлі у 2013 році Укртелекому. У Лондоні позивач вже отримав рішення про "заморожування" проти SCM Financial, стверджує Марш.

За його інформацією, Raga звернулася до суду, оскільки SCM Financial (номінальний покупець Укртелекому) почав переоформляти свої активи на інші підприємства групи СКМ. Зокрема, в листопаді 2014 року він передав 44% акцій SCM Ltd компанії SCM Holdings Ltd. У 2016 році сталася інша транзакція, яка стосується компаній Pluscom Holdings Ltd і PH Premium Household Ltd.

На думку позивача, внутрішньогрупові операції збиткові для SCM Financial і проводяться для того, щоб Raga не змогла отримати 760,6 млн доларів, які компанія Ахметова має доплатити їй за Укртелеком, пише Марш.

Нагадаємо, держава продала 92,79% акцій Укртелекому в 2011 році за 10,6 млрд грн. Його офіційним покупцем виступила компанія ЕСУ, дочірня фірма австрійського фонду EPIC. Два роки тому він перепродав телеком-оператора Ахметову.

За умовами угоди, у 2013 році СКМ взяла на себе зобов'язання заплатити за актив 860 млн дол. в три етапи, пише Марш.

На той момент - близько 6,9 млрд грн. У липні 2013 року SCM Financial перерахувала перші 100 млн дол. і перестала платити, стверджує англійський юрист.

Як зазначається в матеріалі, за даними кіпрського реєстру, колишня назва Raga Establishment Ltd - Epic Telecom Invest Ltd. Ця кіпрська компанія виступила від імені австрійського фонду EPIC офіційним власником ЕСУ на момент приватизації Укртелекому.

У матеріалах справи, які надав Марш, йдеться, що бенефіціар Raga зараз проживає в Лондоні, ним виявився громадянин України Денис Горбуненко. Його тезка добре відомий на українському банківському ринку. Раніше Горбуненко очолював збанкрутілий в 2010 році Родовід Банк. У 2008 році журнал Фокус оцінював його статки в 232 млн дол.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Raga Establishment Ltd також згадувалася в розслідуванні депутата БПП Сергія Лещенка, який пов'язував цей офшор з Дмитром Фірташем і Сергієм Льовочкіним.

В Group DF Фірташа повідомили, що у них немає підстав коментувати суперечку Raga проти СКМ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X