У Ахметова розповіли, хто за кордоном купує вугілля з захоплених бойовиками підприємств Донбасу

7 червня 2017, 21:38
Нелегальне вугілля з захоплених підприємств енергохолдингу ДТЕК, підприємства якого захопили представники терористичних організацій "Л/ДНР", намагаються продавати в Іспанію, Туреччину

При цьому ціна товару з підконтрольних бойовикам територій у більшості випадків складає 50% від ринкової, заявив виконуючий обов'язки генерального директора компанії ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук в коментарі Укрінформ.

Відео дня

"Ми ведемо переговори з потенційними клієнтами, які можуть купувати наше вугілля - Туреччиною, Іспанією. Ми вважаємо його своїм, просто його вкрали. Коли ми пішли, на Свердловантрацит, Ровенькиантрацит - залишилися 450 тис. тонн готової продукції. У Росії можливості працювати обмежені", - пояснив він.

Він відзначив особливу зацікавленість Туреччини в цьому товарі.

"Дуже сильно дисконтують ціну. 30-40-50% знижки, мало не безкоштовно віддають. Ми з такими випадками працюємо. Наше завдання, щоб ресурсом не торгували", - зазначив представник ДТЕК.

За його інформацією, робляться спроби поставляти на турецький напрямок до 50 тис. тонн вугілля на місяць. Зараз в портах лежить 15-20 тис. тонн в очікуванні відвантаження.

При цьому він розповів і про схему продажу викраденого вугілля: "Використовують порт Ростов, звідки відправляють маленькі кораблі", - додав він.

"Є контракт з Іспанією на 30 тис. тонн. В основному, це не антрацит, а сорти АС, АМ. Походження пишуть російське, забезпечують сертифікат походження", - сказав Сахарук.

Нагадаємо, ДТЕК повністю втратив контроль над 11 підприємствами Донбасу.

ДТЕК заявив, що має намір домогтися відновлення контролю над захопленими у нього представниками самопроголошених "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки", в тому числі в міжнародному правовому полі.

Пізніше ДТЕК написав Нацполіцію заяву у зв'язку з втратою управління підприємствами, розташованими на тимчасово неконтрольованій території Донецької і Луганської областей.

Показати ще новини
Радіо NV
X