У 2021 році компанії залучили рекордні $12 трлн на світових ринках капіталу — FT

30 грудня 2021, 16:55

У 2021 році компанії залучили рекордні $12,1 трлн за рахунок продажу акцій, випуску боргових зобов’язань та видачі нових кредитів, пише Financial Times.

Новий рекорд був встановлений на тлі того, що стимули з боку центральних банків і швидке відновлення після пандемії призвели до зростання багатьох світових ринків.

Відео дня

У 2021 році компанії залучили на світових ринках капіталу на 17% більше, ніж у 2020 році, який також був рекордним роком, та майже на чверть більше, ніж у 2019 році, свідчать дані Refinitiv.

«Швидкі темпи залучення коштів підкреслюють, наскільки легкими є фінансові умови у багатьох частинах світу, насамперед у США, де було залучено понад $5 трлн», — пише газета.

Масштабні програми купівлі облігацій, запущені центральними банками під час пандемії коронавірусу, включаючи Федеральну резервну систему та Європейський центральний банк, допомогли знизити вартість запозичень до історичного мінімуму. У 2021 році ринок корпоративних облігацій США вперше виріс до $10 трлн.

"Незалежно від того, чи вважаєте ви, що оцінки завищені чи ні, реальність така, що в системі багато ліквідності, і життєрадісність на ринку злиттів і поглинань дуже навіть жива", - зазначив Кевін Фоулі, топ-менеджер JPMorgan Chase.

Загальний обсяг випуску акцій у світі становив $1,44 трлн, що на 24% більше, ніж минулого року. Зокрема, у США обсяги IPO майже подвоїлися завдяки дебютам таких компаній, як виробник мікросхем GlobalFoundries, додаток для знайомств Bumble і бразильська технологічна група Nubank.

Найбільшим IPO року стало первинне публічне розміщення виробника електромобілів Rivian, який залучив $13,7 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X