Турецький потік почне працювати до кінця року

12 травня 2019, 02:08

Представник консорціуму Турецький потік Асли Есен заявила, що газопровід почне свою роботу до кінця 2019 року.

Про це повідомляє Anadolu.

Есен повідомила, що наразі почалися випробування стійкості та безпеки морської ділянки газопроводу.

Також вона зазначила, що завершено будівництво сухопутної частини газопроводу на території РФ.

Відео дня

"Проект, як і було заплановано, буде введений у експлуатацію наприкінці 2019 року. Завершено понад 70% робіт у рамках будівництва приймального терміналу в селищі Кийикей, яке вважається останнім етапом реалізації проекту. Тому, без сумніву, трубопровід буде зданий у експлуатацію в строк", - заявила Есен.

Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м газу на рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. В кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу планувалося завершити в березні 2018 року, а другої - в 2019 році.

Інвестиції Газпрому в проект Турецького потоку на 2018 рік заплановані в розмірі 182,4 мільярда рублів (близько $3,2 млрд) проти 92,8 млрд руб (близько $1,6 млрд) у 2017 році. Вартість будівництва Турецького потоку оцінюють в $6 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X