Світла вистачить для мільйона будинків. Турецька компанія Karpowership хоче розмістити три плавучі електростанції біля Одеси — Nikkei

Одна з 36 плавучих електростанцій, що експлуатуються Karpowership (Фото:Nikkei Asia)
Турецька компанія Karpowership, яка володіє флотом плавучих електростанцій, веде переговори про відправку в Україну трьох таких суден.
Як пише Nikkei Asia, вони можуть бути використані біля Одеси.
«Ми обговорюємо з Одеською областю та українською компанією Укренерго розміщення поряд з Одесою трьох електростанцій загальною потужністю 300 МВт», — повідомила член правління Karpowership з комерційних операцій Зейнеп Харезі. За даними видання, цього вистачило б для забезпечення електроенергією 1 млн будинків.
За словами Харезі, судна можуть бути використані за дотримання умов безпеки.
Вона припустила, що для угоди може бути потрібна підтримка ООН, навівши як приклад зернову угоду, укладену за посередництва Туреччини.
«Залежно від потреб та дозволів ми можемо все зробити протягом цього року. Кораблі готові та здані в експлуатацію. Ми можемо розгорнути їх лише за три тижні», — додали Харезі.
В Укренерго ситуацію не прокоментували, але обізнане українське джерело повідомило, що йдуть комерційні переговори.
Karpowership є флагманською компанією турецького холдингу Karadeniz. Компанія має в своєму розпорядженні флот із 36 плавучих електростанцій, що працюють на мазуті або природному газі. Підключення до місцевих електромереж триває менше місяця. Подібні судна переважно призначені для країн з нерозвиненою інфраструктурою, їх також використовують за надзвичайних ситуацій.
- Відключення електроенергії в Україні мають бути передбачувані — Зеленський
- Кількість годин без світла в Києві поступово скорочується — YASNO
- Про стабільність говорити зарано. У Києві застосовують екстрені відключення електроенергії
- Нацбанк погіршить прогноз зростання економіки через обстріли та відключення світла
Раніше російські ЗМІ повідомляли, що російський виробник СПГ Новатек звертався до Karpowership з проханням поставити електроенергію для проекту Арктик СПГ-2. За словами Харезі, компанія справді отримала таку пропозицію, але не веде переговорів із російською стороною. «Відповідно до корпоративної політики ми сповнені рішучості дотримуватися міжнародних санкцій», — сказала вона.