Туреччина почала частково платити за російський газ у рублях

8 листопада 2022, 15:27
Ердоган та Путін на саміті ШОС, вересень 2022 року (Фото:Спутник/Олександр Дем’янчук/Pool via REUTERS/File Photo)

Ердоган та Путін на саміті ШОС, вересень 2022 року (Фото:Спутник/Олександр Дем’янчук/Pool via REUTERS/File Photo)

Туреччина почала проводити оплату за російський газ у рублях. Країни домовилися про це у вересні цього року.

Туреччина почала платити за російський газ у рублях. Про це заявив міністр енергетики Туреччини Фатіх Донмез, повідомляє Reuters.

За словами турецького чиновника, найближчими місяцями частка платежів у місцевій валюті в торгівлі енергоносіями з Росією збільшиться.

Відео дня

Як зазначає агентство, РФ все частіше просить покупців її енергоносіїв платити у рублях для підтримки російської валюти. Більшість міжнародних енергетичних угод проходять у доларах США чи євро.

Туреччина також намагається стимулювати торгівлю, використовуючи ліру, яка постраждала від неортодоксальної грошово-кредитної політики.

Туреччина та РФ домовилися про початок рублевих розрахунків за постачання природного газу у вересні цього року.

Як повідомляв Bloomberg, Туреччина попросила Росію відстрочити платежі за газ до 2024 року. Це сталося після того, як державний імпортер енергоносіїв Туреччини Botas уклав із російською стороною угоду, яка дозволяє йому виплачувати 25% своїх зобов'язань у рублях, а не в доларах.

Раніше турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган заявляв, що у листопаді поточного року Туреччина завершить будівництво трубопроводу для підключення до системи газу з Чорного моря.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X