Туреччина і Росія поділили витрати на будівництво газопроводу в обхід України

11 жовтня 2016, 12:23
Російський Газпром на 100% профінансує будівництво морської частини газопроводу Турецький потік, а турецька Botas візьме на себе витрати сухопутної частини проекту

Про це заявив голова газового концерну Олексій Міллер, передає Інтерфакс-Україна.

"Що стосується морського газопроводу. Він буде належати на 100% Газпрому, і Газпром буде на 100% фінансувати будівництво першої і другої нитки. Що стосується будівництва газотранспортної інфраструктури для першої нитки, для постачання газу на турецький ринок від приймального терміналу до врізання в газотранспортну систему Туреччини газотранспортні потужності будуть створюватися компанією Botas і будуть їй на 100% фінансуватися. Для створення транзитної інфраструктури для постачання газу на європейський ринок буде створено спільне підприємство", - сказав він.

Відео дня

За його словами, угода з будівництва Турецького потоку набирає чинності з моменту підписання.

Крім того, Міллер зазначив, що Газпром планує почати укладання труби Турецького потоку в 2018 році.

"Нам потрібно провести дослідження на відстані близько 250 км в турецькій економічній зоні. Крім цього, звичайно, повинні бути проведені вишукування на турецькому березі під приймальний термінал і тільки після того, як ці роботи будуть завершені і будуть визначені конкретні координати, почнеться проектування, а в подальшому будівництво", - додав він.

Потужність кожної з двох ниток складе 15,75 млрд кубометрів газу.

Нагадаємо, за підсумками зустрічі президентів Туреччини і Росії Реджепа Ердогана і Володимира Путіна 10 жовтня сторони підписали міжурядову угоду про будівництво Газопроводу Турецький потік.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X