Росія не надала документів. Турбіна для Північного потоку застрягла в дорозі — Reuters

22 липня, 00:22
Канада погодилася зробити виняток із санкцій проти Росії та відправити турбіну (Фото:nord-stream.com)

Канада погодилася зробити виняток із санкцій проти Росії та відправити турбіну (Фото:nord-stream.com)

Турбіна для газопроводу Північний потік-1, яку Канада повернула попри санкції, застрягла на півдорозі на німецькій території. Росія не дала своєї згоди на імпорт.

Про це повідомляє Reuters.

За даними двох поінформованих співрозмовників агентства, турбіна 17 липня була перевезена логістичною фірмою Challenge Logistics до німецького Кельна.

Відео дня

Але поки що Москва не надала необхідні для імпорту турбіни до Росії документи — зокрема, подробиці того, коли саме її потрібно ввезти і через якийсь митний пункт. Тому турбіна поки що залишається на німецькій території.

«За нормальних умов підтримання стану турбін для нас є рутинною операцією. Звичайно, ми хочемо транспортувати турбіну до її місця якнайшвидше. Але час, який на це потрібно, не є у нашому винятковому контролі», — повідомила компанія-власник турбіни Siemens.

Раніше уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії та відправити турбіну для «Північного потоку», яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини — щоб піти назустріч Німеччині та зменшити ризики, що РФ не відновить постачання ПП1 після планових технічних робіт.

Раніше повідомлялося, що Світовий конгрес українців просить анулювати дозвіл Канади на передачу Німеччини турбіни для російського трубопроводу Північний потік.

11 липня Канада офіційно погодилася повернути до Німеччини підсанкційну турбіну для російського трубопроводу Північний потік, попри заперечення України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X