Ціни на сталь у світі будуть зростати і далі – Перша шпальта

28 березня 2016, 11:22
2164
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зростання вартості металопрокату і експортних надходжень від нього, позитивно відбитися на курсі гривні.

Ціни на сталь і металопрокат, від яких залежать валютні надходження в Україну, будуть зростати і далі

Про це йдеться у програмі Перша шпальта, партнером якої є Новое Время.

Як розповів у програмі головний фінансовий аналітик РА Експерт-Рейтинг Віталій Шапран, тренд на зростання цін на сталь продовжиться. «Ми бачимо, що ф'ючерси аж до 2018 року на гарячий прокат, холодний прокат у США торгуються з підвищенням 3-5%. Тобто йдеться про те, що зараз багато аналітиків великих банків, наші колеги-рейтингові агенції в інших країнах, вони, здається, вже зрозуміли, що той анонс, який робився в серпні 2015 року, що ера дорогої сировини закінчилася і настала ера дорогих грошей і дешевої сировини, цей прогноз вже не справдився», – сказав Шапран.

Він нагадує, що нещодавно Європейський центральний банк обнулив свою ключову ставку. Це говорить про те, що до кінця 2016 року ера дешевих грошей буде продовжена. «Звичайно, для металургів, для нафтовиків, для хіміків, для АПК, який виробляє сировинні ресурси, це дуже добре. Тому що ціновий тренд буде зберігатися. У всякому разі, ми не будемо бачити того провального падіння, яке ми могли спостерігати на прокат і ЗРС саме у другому півріччі 2015 року», – зазначає Шапран.

Зростання цін на сталь допоможе всій економіці України, впевнений заступник директора «АрселорМіттал Кривий Ріг» Володимир Ткаченко. «Це допомагає всій економіці України. Зрозуміло, що металургія залишається джерелом надходження іноземної валюти в нашу країну. Нам це дуже потрібно. Нам потрібно це, щоб підтримувати курс гривні і мати валюту. Тому що у нас є деякі товари, від купівлі яких ми не можемо відмовитися. Наприклад, газ або нафта, ядерні ТВЕЛи, які не виробляються в Україні. Для цього потрібні долари і євро», – пояснив Ткаченко.

Ткаченко також розповів про негативні аспекти, які впливають на металургію сьогодні: високу рентну плату на видобуток руди і завищену вартість залізничних перевезень. Шапран звертає увагу на проблему нестачі металобрухту. «Щодо інших негативних факторів, то це стосується дозволу на експорт брухту. Для місцевих металургів це досить жорсткий удар. І фактично це десь 100-150 мільйонів недоотримання валютної виручки за 2015 рік. Якщо дивитися статистику за 2014 рік – ми експортували близько мільйона тонн. За 2015 рік – 1,2 мільйона. Нормальний рівень експорту брухту з України, я вважаю, десь в районі 200-300 тисяч тонн, не більше», – сказав він.

Також дивіться в програмі спеціальний репортаж про модернізацію українських доріг, зокрема інтерв'ю голови департаменту автотранспорту Мінінфраструктури Романа Хміля. А також інтерв'ю з співвласником Нової пошти В'ячеславом Климовим.

Завершує випуск "розбір польотів" від Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время. 

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:32

article_img
Новий союзник Порошенка, неполітичні повії і багато Коломойського. Найкраще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Країни

Вчора, 11:31

article_img
Золоті слова. Жителі неангломовних країн масово вивчають головну міжнародну мову
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка

Головне

Геополітика

Вчора, 02:10

article_img
Російські військові почали відстежувати перебування в Чорному морі есмінця США
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Бокс

Вчора, 14:06

article_img
Суперником Гвоздика став непереможений американський боксер