Ціни на нафту різко кидає з боку в бік, а в Україні зростають ціни на АЗС – огляд і прогноз ринку нафти і пального

28 листопада 2016, 13:34
Світові ціни на нафту різко змінюють свій напрямок. А в Україні оператори продовжують піднімати цінники на паливо в роздрібі, незважаючи на падіння оптових цін

Починаючи з п'ятниці, 18 листопада, світові ціни на нафту взяли курс на підняття. Тоді на них не змогли чинити значного впливу навіть дані про зростання запасів сировини в США.

Відео дня

Стрімкий стрибок вартості нафти відбувся минулого понеділка, 21 листопада. Так, еталонний сорт Brent подолав позначку в $48/барель вперше з кінця жовтня. Цьому сприяли очікування інвесторів щодо досягнення країнами ОПЕК обмеження рівня видобутку сировини.

З цієї ж причини, зростання світових цін на нафту продовжилося і у вівторок.

Лише незначне зниження світових котирувань на нафту відбулось в середу і четвер. Тут основними причинами стали очікування подальших новин від ОПЕК щодо обмеження видобутку.

Втім, вже у п'ятницю, 25 листопада, світові ціни на нафту впали практично до значень позаминулого тижня. Це відбулося на тлі повідомлень про можливе зростання поставок сировини з Саудівської Аравії в Азію. До того ж, деякі інвестори ще сумнівалися, чи зможе угода країн ОПЕК надати підтримку нафтовому ринку.

Цього тижня вартість нафти на світових ринках буде визначатися декількома факторами. Так, на думку аналітиків консалтингової групи А-95, для початку вплив спричинить технічна нарада експертів ОПЕК у Відні. Далі на котирування нафти вплинуть заяви офіційних осіб Росії і картелю, а також результати саміту ОПЕК, який відбудеться 30 листопада.

У разі підписання договору про скорочення нафтовидобутку, ціни на Brent можуть підскочити вище $50 за барель (максимальна оцінка галузевих експертів – $53/барель). У разі провалу саміту вони опустяться нижче $45-46/барель.

Але повернемося до українського паливного ринку. Так, минулого тижня в опті відбулося зниження цін на бензини. За даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, бензин А-92 подешевшав на 450 гривень за тонну, а-95 – на 850 гривень за тонну. При цьому вартість дизпалива змінилася мінімально.

Основним фактором зниження цін на бензин Куюн називає зниження споживання ресурсу і нормалізацію наповнення ринку.

"При цьому європейські котирування після зниження в середині місяця знову вийшли на пікові показники", - зазначає Куюн.

А ось в роздрібі, на відміну від опту, спостерігається волатильність. Так, за даними аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренко, за тиждень на АЗС було відмічено подорожчання бензинів А‑95 і А‑95 Преміум і незначне падіння цін на дизпаливо. Наприклад, бензин марки А‑95 подорожчав на 2 коп/л, а А‑95+ – на 5 коп/л. Дизель в свою чергу подешевшав на 1 коп/л.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Серед національних операторів збільшення вартості палива спостерігалося в мережі АЗС Amic, говорить Сіренко. Також вся лінійка палива подорожчала в мережі Манго Трейд. Втім, і інші оператори не соромилися піднімати ціни на паливо.

Проте, продовжує Сіренко, були і такі мережі, де стела змінювалася у бік зменшення. Так, одеський рітейлер Катрал Південь скинув ціни по всій лінійці палива на 20 коп/л.

А ось оптові ціни на зріджений газ знову перейшли до зростання. На думку Куюна, це пов'язано з початком блокування Службою безпеки України постачань імпортного автогазу на адресу низки великих українських компаній. Він також пояснює, що якщо ситуація не зміниться наступного тижня, то оптові ціни продовжать зростання, що призведе до підняття вартості в роздробі до 13 грн/л автогазу.

За прогнозом Куюна, зміна цін на бензини і дизпаливо в роздрібі цього тижня не передбачається.

Показати ще новини
Радіо NV
X