Ціни на нафту зірвалися в круте піке, а в Україні дорожчають бензини і автогаз – огляд та прогноз нафторинку

7 листопада 2016, 13:19
Минулого тижня світові ціни на нафту неухильно котилися вниз. Втім, це не заважає українським АЗС підвищувати ціни в роздробі

У п'ятницю, 28 жовтня, світові котирування на нафту падали. Ключовим фактором стала невизначеність щодо того, чи зможе ОПЕК узгодити обмеження видобутку.

Тенденція зниження світових цін на нафту спостерігалася весь минулий тиждень. Так, у понеділок, 31 жовтня, падінню цін сприяло те, що засідання експертів нафтовидобувних країн з обговорення варіантів реалізації алжирських рішень завершилося лише визначенням дати наступних подібних консультацій на аналогічному рівні.

Відео дня

Незважаючи на те, що у вівторок з'являлися повідомлення про те, що країни ОПЕК погодили довгострокову стратегію розвитку, ціни на нафту продовжували знижуватися через сумніви інвесторів.

Не стала винятком і середа, коли дані від Американського інституту нафти показали несподіване зростання запасів, підкресливши стійкий глобальний надлишок сировини.

Пізніше з'явилися дані про комерційні запаси нафти в США від Міненерго країни, які виросли на 3,1%, що стало несподіванкою для ринку.

Таким чином, до п'ятниці, 4 листопада, ціни на нафту марки Brent досягли $45,58/барель, опустившись до рівня середини вересня.

Цього тижня ключовими факторами, які визначатимуть вартість нафти, будуть звіт API, опублікований у вівторок і Міненерго США в середу про комерційні запаси нафти в країні. Крім того, на думку аналітиків консалтингової групи А-95, непередбачений вплив на ринок можуть здійснити нові повороти в президентській гонці в США, яка фінішує 8 листопада.

Увага інвесторів буде прикута до Лівії й Нігерії – загострення збройного протистояння в цих державах зміцнить ціни на тлі побоювань трейдерів щодо стабільності поставок сировини з цих регіонів.

А на український оптовий ринок повернулися бензини А-95 і А-92. За даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, за тиждень бензин А-92 подешевшав майже на 300 грн/т – до 24,3 тис. грн/т, А-95 відступив майже на 500 грн/т – до 25,5 тис. грн/т.

Динамічне зниження цін спостерігалося й на ринку дизпалива, продовжує Куюн. За його даними, за тиждень оптові ціни опустилися на 250 грн/т – до 19,25 тис. грн/т, що стало наслідком поставок російського продукту трубопроводом.

А ось в роздробі вартість палива продовжила зростання. За даними аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, в період з 28 жовтня до 4 листопада було відзначено збільшення цін на бензин А‑92 і А‑95 в мережах Sun Oil (+50 коп/л), до 21,4 і 21,9 грн/л, і UPG (+30 коп/л), до 22 22,5 грн/л відповідно. Крім того, в UPG на 10 коп/л дизель подорожчав, до 19,2 грн/л.

Сіренко також додає, що "гарячим" для роздробу видався весь жовтень. За його даними, з 30 вересня до 1 листопада вартість бензинів і дизельного палива на АЗС збільшилася на 2,6–2,7% і 2,8% відповідно. Наприклад, за місяць на операторів АЗС Shell, OKKO, WOG і SOCAR ціни бензинів і дизпалива зросли на 0,89–1,09 грн/л.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

При цьому, продовжує Сіренко, в лоукост-мережі, яку контролює група Приват (Авіас, Авіас плюс, ANP, Мавекс та ін), а також в Укрнафті (Приват володіє 43% компанії) паливна лінійка зросла на 50 коп/л.

Не відстає і скраплений газ. Так, оптові ціни на ресурс наблизилися до історичних максимумів, говорить Куюн. У п'ятницю вони переступили позначку в 20 тис. грн/т. Роздрібні ціни на автогаз також росли весь минулий тиждень. При цьому, за рахунок значних дешевих залишків, ринок зміг замортизувати на пістолеті подорожчання в опті.

За прогнозом Куюна, на поточному тижні передумов для нового подорожчання бензинів на ринку немає. "Ймовірно, наступного тижня і мінімальні коригування припиняться", – пояснює він. Втім, ціни на автогаз на тижні очікує більш істотне підвищення.

Показати ще новини
Радіо NV
X