Ціна на автогаз проб'є стелю в 18 грн/л - аналітики

23 серпня 2017, 12:06
У найближчі святкові та вихідні дні роздрібна вартість скрапленого газу в Україні може досягти рівня 17-18 грн/л

Про це OilNews повідомили учасники ринку.

На думку генерального директора столичної мережі АЗС KLO Сергія Житника, через дефіцит, вартість автомобільного газу за вихідні 24-27 серпня виросте в роздробі до 18 грн/л, що стане психологічним бар'єром для споживача.

Відео дня

"Ринок заспокоїться, зникне ажіотаж, коли відновляться імпортні поставки зрідженого газу", - зазначив Житник. Він також додав, що на стабілізацію ринку вплине і падіння роздрібних продажів операторів, яке буде викликано недоцільністю використання дорогого газу автомобілістами.

Аналітик консалтингової групи А-95 Артем Куюн відзначає, що криза, з яким зіткнулися постачальники газу, виявився набагато сильнішим, ніж очікувалося. Причому справа не стільки в оцінці дефіцитних обсягів, скільки в неможливості цю нестачу закрити. "В Україні катастрофічно не вистачає вагонів, а ті, що є Укрзалізныця не в силах ефективно використовувати", - пояснює він.

Сьогодні найбільш гостро дефіцит газу на заправках відчувається на Півдні і на Заході країни. На думку аналітика А-95, зараз газу немає як на одиночних станціях, так і в великих мережах.

За прогнозами Куюна, ситуація на ринку скрапленого вуглеводневого газу зможе стабілізуватися не раніше третьої декади вересня.

Раніше повідомлялося про те, що Укргазвидобування встановила рекордну ціну на автомобільний газ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X