Ціна на алюміній підскочила до шестирічного максимуму
Ціна алюмінію на Лондонській біржі металів (LME) підскочила на 2,5% - до $2600 за тонну через прогнози щодо можливого дефіциту пропозиції металу на ринку.
Про це свідчать дані агентства Bloomberg, передає Інтерфакс-Україна.
Так, з 6 квітня, коли були введені санкції проти російського алюмінієвого гіганта РусАл, метал подорожчав уже більш ніж на чверть.
Американська алюмінієва монополія Alcoa Corp попередила у своєму квартальному звіті про можливість у цьому році більш серйозного, ніж раніше очікувалося, дефіциту самого металу, а також необхідного для його виробництва глинозему.
На думку компанії, існує також "значний ступінь невизначеності" щодо надійності глобального виробничого ланцюжка виробництва алюмінію, враховуючи санкції, протекціоністські заходи та перебої в поставках.
Раніше гірничорудна транснаціональна корпорація Rio Tinto Group, яка залежить від поставок сировини від РусАла, попередила, що може бути змушена скоротити виробництво.
Ціни на алюміній можуть досягти $3000 за тону найближчим часом через санкції проти РусАла, вважає експерт британської аналітичної компанії CRU Group Джекі Ван. Останній раз ціни на алюміній перевищували $3000 за тонну в 2008 році.
Нагадаємо, що 6 квітня США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів.
За даними Bloomberg, у перші дні санкцій втрати російських бізнесменів через падіння вартості акцій їх компаній перевищили $16 млрд.
Крім того, 11 квітня ціни на алюміній побили 30-річний рекорд через санкції проти РусАла.
При цьому, компанія запустила екстрений план і попросила клієнтів перейти на розрахунки в євро замість доларів для того, щоб обійти санкції США.
Пізніше акціонер і найбільший покупець продукції РусАла - Glencore, оголосив форс-мажор за контрактами на 50 тис. тонн металу імовірно російського походження.
Акції РусАла втратили на торгах на Гонконгській фондовій біржі в понеділок, 16 квітня, вже більше 20%, пробивши чергові історичні мінімуми.