Цибулева криза в Індії здійняла хвилю злочинів

27 серпня 2015, 16:06
Індія, один з найбільших виробників і споживачів цибулі, зіткнулася з новим зростанням цін на цей продукт

Про кризу пише Financial Times.

Видання повідомляє, що оптові ціни на цибулю в штаті Махараштра, де вирощують цибулю, дійшли до 57 рупій (близько долара) за кілограм. В кінці минулого місяця ціна не перевищувала 25 рупій (близько 40 центів). У роздріб ціни вже перевалили за 80 рупій, експерти пророкують їх зліт до 100 рупій за кілограм.

Відео дня

Влада країни пояснили кризу несприятливою погодою і зменшенням врожаю, тоді як аналітики вказують на змову постачальників, зазначає газета.

Позиція уряду свідчить, що ціни злетіли через рясні дощі у березні-червні, коли збирається близько 60% врожаю цибулі, якого зазвичай вистачає до жовтня-листопада.

На думку учасників ринку, винна картельна змову найбільших постачальників. Критики посилаються на прецедент - перевірка антимонопольного регулятора країни, проведена в 2012 році, виявила мінімум один такий випадок у попередні роки.

Влади збільшили експортне мито на цибулю з 425 до 700 доларів за тонну, запланувавши імпорт 10 тис. тонн цього овоча з прилеглих країн. Місцева влада деяких штатів почали продавати цибулю населенню з держзапасів за низькими цінами, при цьому ввівши квоти на продаж в одні руки.

В Індії на тлі цибулевої кризи почався сплеск злочинності. На минулому тижні продавець овочів в Мумбаї заявив у поліцію про крадіжку у нього 14 мішків цибулі загальною вагою близько 700 кг, в неділю трейдер з штату Махараштра поскаржився на розкрадання близько 2 тонн цибулі з його складу.

Показати ще новини
Радіо NV
X