Це перегин. Гройсман про премії Нафтогазу після перемоги над Газпромом

8 червня 2018, 11:30

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до наглядової ради Національної акціонерної компанії Нафтогаз України з проханням переглянути рішення про нарахування високої премії правлінню компанії.

Про це він сказав під час Години запитань до уряду в парламенті, передає Інтерфакс-Україна.

"Я стурбований таким рішенням. Я направив офіційний лист в незалежну наглядову раду, щоб вони переглянули своє рішення і проінформували Кабінет міністрів. Моя позиція тут абсолютно чітка: це - перегин", - заявив він.

Відео дня

При цьому прем'єр підкреслив, що дане рішення не відноситься до сфери компетенції уряду.

"НАК - компанія, керована незалежною наглядовою радою. Це компетенція не уряду, а незалежних рад", - сказав Гройсман.

Нагадаємо, що раніше Наглядова рада Нафтогазу підтримала виплату бонусів правлінню компанії у зв'язку з перемогою в Стокгольмському арбітражі над російським монополістом компанією Газпром.

Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в даному випадку - $4,56 млрд). Таким чином, правлінню підлягає виплата в розмірі $45,6 млн.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

28 травня стало відомо, що Газпром направив до апеляційного суду заяву про повне скасування рішення арбітражу щодо транзитного контракту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X