Глава Фонду держмайна поскаржився на саботаж великої приватизації

29 листопада 2018, 17:34

Окружний адміністративний суд міста Києва переніс судове засідання щодо затвердженням інвестрадників для п'яти великих держпідприємств, які готуються до приватизації на 11 грудня. Це заблокувало затвердження Кабміном радників.

Про це написав в.о. глави Фонду держмайна Віталій Трубаров на своїй Facebook-сторінці.

Причиною стала неявка заявника, компанії Грант Торнтон, яка після своєї поразки на конкурсі вирішила оскаржити результати відбору інвестрадників.

Відео дня

"І саме неявка на судове засідання, яке вони й ініціювали, є переконливим доказом того, що їх мета – заблокувати процес великої приватизації на догоду олігархічним групам, котрі не бажають йти з держпідприємств", – відзначив Трубаров.

Глава ФДМ вважає, що ці "так звані позивачі чудово розуміють безпідставність звинувачень і роблять все, аби справу затягнути і завадити чесній приватизації".

"Сподіваюся, що 11 грудня суд розгляне справу незалежно від присутності "ображених", й інвестрадники будуть затверджені Кабінетом міністрів ще цього року", – підкреслив Трубаров.

Нагадаємо, що Грант Торнтон стверджує, що конкурси з відбору радників для підготовки до продажу деяких держкомпаній пройшли з грубими правопорушеннями при проведенні друге етапів 30-31 липня 2018 року.

Зокрема, йдеться про Індар, Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Одеський припортовий завод і завод Електроважмаш і вугільну компанію Краснолиманська.

За даними компанії, в присутності всіх учасників конкурсу були роздруковані конверти з конкурсними пропозиціями і визначено їх відповідність вимогам, а також не були визначені кращі конкурсні пропозиції шляхом нарахування балів і переможці цих конкурсів.


Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

Президент України Петро Порошенко 2 березня підписав закон Про приватизацію державного та комунального майна.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X