Коболєв про «трубу Медведчука»: Будемо брати участь в конкурсі на управління

8 квітня 2021, 17:38

Глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв вважає, що в рамках Нафтогазу нафтопродуктопровід Самара-Західний напрямок «не ввійде і в двадцятку пріоритетних».

Голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив, що держкомпанія планує взяти участь в конкурсі на управління заарештованої частиною нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок. Про це Коболєв розповів в інтерв'ю Справжньому Часу .

Відео дня

«Зараз він знаходиться в управлінні АРМА - це держорган, Агентство по розшуку і менеджменту активів, воно розпоряджається арештованим майном. АРМА повинна провести конкурс і передати цей актив його переможцю», - зазначив Коболєв.

Він підкреслив, що у Нафтогазу є для цього завдання необхідний досвід і навички, а також дочірня компанія Укртранснафта, яка займається транспортуванням нафти протягом усієї незалежності української держави.

«Тому ми вважаємо себе найбільш сильним претендентом на виграш цього конкурсу», - зазначив Коболєв.

У той же час глава Нафтогазу підкреслив, що сам по собі нафтопродуктопровід не є дуже прибутковим об'єктом. За словами Коболєва, в НАК не розглядають цей об'єкт як проект, який принесе якісь великі прибутки або доходи. За оцінкою керівника держкомпанії, в рамках Нафтогазу цей об'єкт «Не ввійде і в двадцятку пріоритетних».

«Важливим завданням для будь-якого переможця конкурсу буде забезпечення прозорості роботи цього об'єкта. Тобто потрібно не допускати незаконного ввезення нафтопродуктів, не допускати контрабанди, ну і забезпечувати його надійну і стабільну роботу», - підкреслив Коболєв.

Глава Нафтогазу підкреслив, що вважає рішення Ради безпеки і оборони про повернення в держвласність частина нафтопродуктопроводу Самара - Західний напрямок абсолютно легітимним.

«Цей актив Україна успадкувала після розпаду Радянського Союзу, і він повинен був стати власністю української держави. Тому там ще питання про те, наскільки в принципі цей актив міг вважатися приватним », - вважає Коболєв.

Нагадаємо, 19 лютого Рада нацбезпеки (РНБО) України доручив повернути в держвласність частина нафтопродуктопроводу Самара - Західний напрямок , яку в 2017 році присвоїло оточення політика Віктора Медведчука. Президент Володимир Зеленський вже ввів в дію рішення РНБО.

Президент Зеленський 21 лютого ввів в дію рішення РНБО , яким повернув у державну власність частини нафтопродуктопроводів Самара-Західний напрямок і Грозний-Армавір-Трудова.

Пізніше Нафтогаз України дав згоду на те, щоб його дочірня компанія Укртранснафта прийняла на тимчасове відповідальне зберігання арештоване майно ТОВ ПрикарпатЗахідтранс, в тому числі частина нафтопродуктопроводу Самара - Західний напрямок.

За підсумками засідання РНБО 2 квітня президент Зеленський заявив, що 400 км нафтопроводу Самара-Західний напрямок було знищено і пригрозив кримінальними справами причетним до цього процесу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X