«Труба Медведчука». Нафтогаз не отримав права експлуатувати нафтопровід, його утримання коштуватиме десятки мільйонів — Коболєв
Компанія Укртранснафта, яка входить до НАК Нафтогаз України, не отримувала на баланс ділянку нафтопроводу Самара — Західний напрямок (т. зв. труба Медведчука), яка за рішенням РНБО має бути повернута у держвласність.
Про це голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв заявив у програмі Радіо НВ Запитання тут ставимо ми.
«Вона (ділянка нафтопроводу, — ред.) була арештована судом, нам поки що передали її на зберігання. Ми сподіваємося, що ми так само отримаємо право на її експлуатацію. Чи зможе вона потрапити на баланс Укртранснафти — це питання наступного кроку, але поки що ми її зберігаємо», — сказав він.
За словами Коболєва, на даний момент Нафтогаз завершує інвентаризацію цього майна, з’ясовує, яке дизпаливо до неї закачане, у якому стані перебуває сам нафтопровід.
«З'ясувавши всі ці обставини, ми зможемо прийняти рішення, чи видається нам доцільним керувати цією трубою», — сказав він.
За оцінками голови правління Нафтогазу, утримання нафтопроводу може коштувати від декількох мільйонів до десятків мільйонів гривень на рік — навіть, якщо йдеться лише про його охорону.
«Якщо труба запрацює в майбутньому у прозорий та цивілізований спосіб, тоді наші попередні очікування — що вона може сама оплачувати своє існування, щонайменше так повинно бути, тому що це прибутковий та рентабельний бізнес», — сказав Коболєв.
При цьому він додав, що лише після інвентаризації можна буде говорити, чи буде експлуатувати трубу Нафтогаз, чи інша компанія.
Коболєв також підкреслив, що тривалість процесу передачі нафтопроводу на баланс буде залежати в першу чергу від рішень судів.
«Наразі ми знаємо, що інша сторона, тобто та компанія, яка керувала трубою до цього, подала апеляційну скаргу. Що вирішить суд другої інстанції, чи буде їх апеляція успішна — ми не знаємо», — підсумував голова Нафтогазу.
19 лютого Рада нацбезпеки України доручила повернути в держвласність частину нафтопродуктопроводу Самара — Західний напрямок, яку в 2017 році присвоїло оточення політика Віктора Медведчука. Президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО.
Пізніше Нафтогаз України дав згоду на те, щоб його дочірня компанія Укртранснафта прийняла на тимчасове відповідальне зберігання арештоване майно ТОВ Прикарпатзахідтранс, в тому числі частину нафтопродуктопроводу Самара — Західний напрямок.