Труба до Північного потоку-2 обійдеться Газпрому в $1 млрд

4 травня 2018, 16:45

Російський газовий монополіст Газпром витратить 74,7 мільярда рублів (близько $1,1 млрд) на будівництво 538 км газотранспортних потужностей для постачання газу до Північного-потоку-2.

Про це йдеться в матеріалах компанії на порталі держзакупівель, передає liga.net.

За даними тендерної документації, Газпром планує укласти з підрядником додаткову угоду до договору від 24 листопада 2017 року, внісши зміни в вартість контракту з будівництва газотранспортних потужностей.

Відео дня

Йдеться про будівництво двох ділянок першої нитки в складі будівництва Розвиток газотранспортних потужностей ЕСГ Північно-Західного регіону ділянку Грязовець - КС Слов'янська (з нульового по 332-й км і з 332-го по 538-й км)


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. rм, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, що 12 листопада 2017 року голова Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньете заявив, що Північний потік-2 не представляє пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

Пізніше глава МЗС ФРН Зігмар Габріель розкритикував пропозицію Єврокомісії внести поправки в Третій енергопакет ЄС, щоб ускладнити реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2.

У кінці листопада Данія заблокувала будівництво Північного потоку-2, прийнявши закон, що забороняє проходження російського газопроводу через її територіальні води. У зв'язку з цим Росія була змушена розробити альтернативний маршрут в обхід цієї країни.

8 грудня Газпром заявив про підписання всіх контрактів для будівництва Північного потоку-2.

Крім того, у грудні Газпром отримав частковий дозвіл Німеччини на будівництво Північного потоку-2.

У кінці березня 2018 року Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу в німецькій виключній економічній зоні. У МЗС України це рішення назвали технічним.

5 квітня Верховна Рада закликала іноземні парламенти і уряди і світову бізнес-громадськість не брати участь в підготовці, фінансуванні або лобіюванні будівництва газопроводу Північний потік-2.

Пізніше Фінляндія повністю дозволила будівництво газопроводу Північний потік-2 у своїй винятковій економічній зоні.

У Німеччині вже почали будівництво Північного потоку-2, хоча ще не всі країни дали дозвіл на спорудження газопроводу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X