«Викинули з вікна пропозицію на $ 1 млрд». Trident Acquisitions про передачу Нафтогазу ділянки на шельфі Чорного моря

26 листопада 2020, 11:52

В американській Trident Acquisitions відреагували на передачу НАК Нафтогаз України ділянки на шельфі Чорного моря без проведення конкурсу.

Глава Trident Acquisitions Ілля Пономарьов відреагував на передачу Нафтогазу права на розвідку і видобуток нафти і газу на шельфі Чорного моря без проведення аукціону.

В електронному листі головному редактору Ukraine Business News Джеймсу Бруку він заявив, що таким чином український уряд «викинуло з вікна» пропозицію його компанії на $1 млрд.

Відео дня

За словами Пономарьова, віддавши ділянку в розробку НАК Нафтогаз України, уряд буде витрачати гроші платників податків і приймає на себе всі ризики на розробку цього складного проекту.

Компанія Trident Acquisitions виграла тендер на розробку морського блоку в 2019 році, Однак, новий уряд Зеленського відмовилося визнати результати цього «тендера Порошенко». Як уточнює Брук, це питання не вирішувалося протягом року.

«Ця історія закінчилася, як ми і передбачали - жодних великих іноземних енергетичних компаній, просто ніхто не з'явився. Отже, уряд викинуло наші пропозиції на $1 млрд з вікна », - заявив Пономарьов.

Нагадаємо, що на засіданні 25 листопада Кабінет міністрів надав НАК Нафтогаз України право на розвідку і видобуток нафти і газу на шельфі Чорного моря без проведення аукціону.

У липні 2019 року голова американської Trident Acquisitions і колишній депутат Держдуми Ілля Пономарьов заявив про перемогу компанії в конкурсі по ділянці Дельфін на шельфі Чорного моря. Однак, Кабінет міністрів України довго не стверджував підсумки конкурсу, а на початку осені його визнали таким, що не відбувся.

Спочатку Ілля Пономарьов заявляв, що компанія буде судитися з урядом, якщо її не визнають переможцем. Але пізніше він сказав НВ Бізнес, що в Trident хочуть «не воювати, а працювати».

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X