Найбільші біржі припинили виведення Bitcoin під тиском Китаю

10 лютого 2017, 13:11
Три найбільші біржі криптовалют прийняли заходи з обмеження виведення Bitcoin (біткойнів) під тиском з боку Народного банку Китаю (НБК, ЦБ країни), що бореться з відмиванням грошей і недотриманням правил валютного контролю

Як пише Інтерфакс-Україна, біржа BTC China призупинила виведення біткойнів на 72 години для перегляду своєї політики, тоді як Huobi і OKCoin припинили його зовсім. Ці дії стали наслідком вимог ЦБ, говориться в спільній заяві бірж.

Відео дня

За словами представників торгових платформ, обмеження будуть зняті після того, як біржі оновлять свої правила у сфері контролю за переміщенням коштів, щоб вони відповідали вимогам регуляторів. На це може знадобитися близько місяця.

Згідно з оцінкою Chainanalysis, лише в 2016 році за допомогою біткойнів з Китаю було виведено $2 млрд. Експерти аналітичної фірми стверджують, що в першій половині 2016 року 42% всіх транзакцій з біткойнами були здійснені в Китаї.

Курс біткойна в четвер впав на 7,8%, до $977 за біткойн. Разом з тим за останні 12 місяців біткойн подорожчав більш ніж на 120%, оскільки інвестори скуповували його у тому числі в якості захисту від ослаблення юаня.

Нагадаємо, що в кінці 2016 року курс криптовалюти Bitcoin до долара США вперше за майже три роки піднявся вище позначки $930.

У перші дні 2017 року курс біткойна перевищила психологічно важливу позначку в $1000 вперше за 4 роки. У минулому році криптовалюта виросла в ціні більш ніж удвічі, а сума всіх біткойнів у світовому обігу досягла рекордних $14 млрд.

Також на початку січня курс криптовалюти обвалилася на 10% після того, як китайська влада підтвердили плани перевірки бірж, на яких проходять торги криптовалютами.


Bitcoin створений у 2008 році програмістом або групою програмістів, відомих під ніком Сатосі Накамото. Є однією з найпопулярніших альтернатив традиційним валютам. Він являє собою програмний код, який не регулюється жодною країною або банківським наглядовим органом у світі. Не має єдиного емісійного центру. При цьому емісія біткойнів обмежена алгоритмічно: теоретично кожен власник потужного комп'ютера може "добути" біткойни шляхом використання обчислювальних потужностей, однак існує граничний обсяг загальної кількості грошей в обігу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X