Три кримінальні справи. Volkswagen визнав свою провину в підтасовуванні даних про вихлопні гази

12 січня 2017, 09:06
Автовиробник Volkswagen визнав провину за трьома кримінальними звинуваченнями в США і заплатить владі США штрафи на суму $4,3 млрд для врегулювання "емісійного скандалу"

Про це повідомляє Російська служба Бі-Бі-Сі.

Відзначається, що компанія заплатить штрафи на суму $2,8 млрд у кримінальних справах і $1,5 млрд як адміністративних штрафів.

Відео дня

Генпрокурор США Лоретта Лінч заявила, що VW заперечувала звинувачення, а потім брехала, намагаючись приховати свої дії.

Компанія визнала провину в "участі в змові з метою обману" влади США і американських клієнтів, а також у порушенні Акту про чисте повітря при використанні, знижуючи дані про шкідливі викиди.

VW також погодилася із звинуваченням про перешкоджання правосуддю за знищення документів, які доводять махінації з тестами на шкідливі викиди.

Крім того, шістьом менеджерам компанії були пред'явлені звинувачення за їх причетність до фальсифікації даних про вихлопні гази, вироблені дизельними автомобілями компанії.

Матіас Мюллер, голова Volkswagen Group, заявив, що німецька компанії глибоко шкодує про свої дії.

"Ми більше не та компанія, як 16 років тому", - заявив глава наглядової ради компанії Ханс-Дітер Печ VW.

Штрафи на суму $4,3 млрд означають, що в цілому витрати компанії у зв'язку зі скандалом перевищать $19,2 млрд.

Нагадаємо, в 2015 році найбільший у світі виробник автомобілів Volkswagen був викритий у фальсифікації результатів вимірів вихлопів своїх дизельних автомобілів в США.

Як виявилося, бортовий комп'ютер був запрограмований, щоб визначати, чи працює автомобіль в звичайному режимі або ж тестується. У другому випадку машина переключалася на більш "чистий" режим, щоб відповідати екологічним вимогам.

У минулому році влада США зобов'язала Volkswagen відкликати майже півмільйона машин, випущених на американський ринок з 2009 по 2015 рік. Крім того, аналогічне розслідування проводиться і в кількох інших країнах.

Показати ще новини
Радіо НВ
X