Три фармкомпанії оштрафували на 140 млн грн за змову на ринку

14 листопада 2017, 16:07
Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував три компанії за антиконкурентні узгоджені дії сумарно майже на 140 млн грн

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Таким чином, компанія Санофі-Авентіс Україна - єдиний імпортер лікарських засобів Sanofi оштрафована на суму 69,5 млн грн, компанія БаДМ отримала 28,7 млн грн штрафу.

Відео дня


Sanofi (до літа 2011 року Sanofi-Aventis) - французька фармацевтична компанія. Є однією з найбільших світових фармацевтичних корпорацій. Sanofi-Aventis працює більш ніж у ста країнах. Штаб-квартира компанії знаходиться у Парижі. Компанія здійснює свою діяльність в Україні вже понад 20 років.


Також оштрафували компанію Оптима-Фарм, ЛТД на суму більш ніж 40 млн грн.

Повідомляється, що за результатами розслідування, у 2010-2011 роках компанія Санофі-Авентіс Україна імпортувала в Україну 174 лікарських засобів виробництва групи Sanofi: 27 з них не мали замінників (інсуліни, онкопрепаратів т.д.) і 147 мали замінники (один або більше) з іншими торговими назвами інших виробників.

Комітетом встановлено, що умови договорів Санофі-Авентіс Україна з дистриб'юторами можуть призвести до обмеження конкуренції на ринках лікарських засобів Sanofi для більш дешевих замінників, також відповідні угоди забезпечили можливість підвищення цін на лікарські засоби Sanofi при їх реалізації через процедури державних закупівель.

"Санофі-Авентіс Україна та найбільші широкоформатні дистриб'ютори БаДМ та Оптіма-Фарм, Лтд у своїх договорах купівлі-продажу запровадили специфічні умови продажів та надання знижок, що стимулювали дистрибуцію саме лікарських засобів, що вже давно втратили патентний захист та мають багато замінників, зокрема, за шляхом продажу лікарських засобів, що не мають або мають обмежену кількість замінників", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, у комітеті добавили, що будь-які дії великих фармкомпаній, таких як Санофі-Авентіс Україна і найбільших дистриб'юторів, метою або наслідком яких є обмеження конкуренції з боку більш дешевих генеричних лікарських засобів, тобто прямих замінників, буде мати значний негативний соціально-економічний ефект.

Нагадаємо, що раніше Санофі-Авентіс Україна заявляла, що шахраї списали з рахунків фармацевтичної компанії близько 42 млн грн.

А 7 липня Санофі-Авенсіс Україна заявила про повторне списання Державною виконавчою службою з рахунків компанії коштів в сумі 4 млн грн на користь шахраїв. Загальна сума списаних коштів склала 46 млн грн.

Пізніше світовий фармгігант вирішив подати позов проти України до Міжнародного арбітражу

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X